یهود در تدارک جنگ جهانی آرمگدون/ صهیونیسم یهودی تا نظم نوین جهانی

16:00 - 18 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۶۰۹
یهود در تدارک جنگ جهانی آرمگدون/ صهیونیسم یهودی تا نظم نوین جهانی
نشست صد وپنجاه و هفتم فرهنگ مهدوی از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی موسسه موعود عصر (عج)، با موضوع «صهیونیسم یهودی تا نظم نوین جهانی»، این بار با همراهی «جمعیت دفاع از ملت فلسطین» و «جمعیت حامیان آزادی قدس» برگزار شد.

خبرگزاری میزان - این میزگرد با حضور سیدهادی سیدافقهی، محمدتقی تقی‌پور و اسماعیل شفیعی سروستانی چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۲ در سالن حوزه هنری برگزار شد. 

عوامل زمینه‌ساز طوفان الاقصی 

سیدافقهی، کارشناس حوزه غرب آسیا چند مورد را از عوامل سبب‌ساز آغاز جنگ فلسطین و یهود اعلام کرد. از جمله مسئله تبادل زندانی‌های فسلطینی با اسرایی است که در دست «جهاد اسلامی» و «حماس» بودند، حرکت جدّی برخی از کشور‌های حاشیة جنوبی «خلیج فارس» و کشور‌های عربی، مثل «مغرب» و «سودان» برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و به خطر افتادن کلّ موجودیت «فلسطین» و خطر راهبردی و امنیتی برای کلّ منطقه غرب آسیا. 

سیدافقهی مسئله سلب حقّ تصمیم گیری درباره آینده فلسطین و همچنین فشار اقتصادی بر مردم «غزّه» را مهم‌ترین عوامل تصمیم حماس برای ورود به جنگ با رژیم صهیونیستی اعلام کرد. 

وی توضیح داد: «بحث دیگری که در بین انگیزه برای مبارزه با رژیم صهیونیستی بسیار مؤثّر است، سرایت آشفتگی سیاسی رژیم به سایر قسمت‌های امنیتی، نظامی و اجتماعی بود. دلیل این آشفتگی طرح نتانیاهو با عنوان «اصلاحات قضایی» بود؛ طرحی که به وسیله آن نتانیاهو می‌خواست برای خودش در زمینه‌هایی مصونیت قضایی ایجاد کند. این آشفتگی ابتدا سیاسی بود، الآن به صفوف نظامی‌ها هم کشیده شده. نظامیان می‌گویند که با طرح نتانیاهو مخالف هستند و اجازه نمی‌دهند که نتانیاهو اسرائیل دموکراسی را تبدیل به اسرائیل دیکتاتوری بکند؛ لذا به دانشگاه‌ها، مراکز مطالعات راهبردی، مراکز پژوهشی، مخصوصاً نیرو‌های امنیتی و نظامی از این خودکامگی نتانیاهو وحشت دارند و می‌ترسند که او بخواهد آیندة خودش را تضمین کند. این سرایت آشفتگی که جامعة اسرائیل درگیر خودش بود، زمان مناسبی بود و حماس از این فرصت استفاده کرد.»

از نظر سیدافقهی، کارشناس مسائل بین المللی، پشت پردة عملیات حماس، توطئه حمله به «کرانة باختری» و غزّه بود که حماس در عملیاتی پیشگیرانه دست به «طوفان الاقصی» زد. 

سیدافقهی عنوان کرد: در حمله به کرانه غزه اسرائیل تنها نبود؛ بلکه «آمریکا» طراحی و با همراهی «عربستان»، «اردن»، «مصر» و «انگلیس» انجام شد. 

وی افزود: حضور «ترکیه» برای من مشکوک و ثابت نشده است. 

کارشناس حوزه غرب آسیا حمله رژیم صهیونیستی علیه غزه را در چهار جبهه دانست: جبهه اوّل: دریایی که در این جبهه، غوّاص‌ها یا مردان قورباغه‌ای از داخل مرز آبی غزّه وارد مرز‌های آبی شهرک‌های صهیونیست‌نشین شدند. جبهه دوم: عملیات هوایی بود که حدود هزار چترباز با سیستم پاراگلایدر، از داخل غزّه با عبور از دیواری که با موانع بسیار پیشرفته مجهّز است مثل دوربین مداربسته که به آن سیستم HR می‌گویند، برق ولتاژ بالا و…، وارد مناطق شهرک‌نشین می‌شوند. جبهه سوم: جبهه زمینی است؛ خط شکن‌هایی که اصل عملیات را مدیریت می‌کنند. این افراد دیوار‌ها را شکستند و فنس و سیم خاردار‌هایی که مجهّز به تجهیزات الکترونیکی، برق ولتاژ بالا، حسگر‌های حسّاس، هوش مصنوعی و… بود را درنوردیدند؛ و جبهه چهارم: طبق بیان اعضای حماس و دیگر حاضران در عملیات، دیوار سیمانی که روی زمین ۸ متر ارتفاع دارد، ۱۳ مترش زیر زمین است. ما دو غزّه داریم، یکی غزّة روی زمین است که مردم در آن قتل عام می‌شوند و یک غزّه هم غزّة زیرزمین است، غزّة اصلی است و با رژیم صهیونیستی درگیر. 

سیدافقهی در پاسخ به این سوال که چرا رژیم صهیونیستی بر جنگ زمینی تاکید دارد، به آموزه‌های یهود درباره انسان نداستن غیریهود اشاره کرد و توضیح داد که هدف آن‌ها از بین بردن نسل‌ها و باقی گذاشتن نسل برتر (یعنی خودشان است) علاوه بر این «خلع سلاح مقاومت»، «انتقام از مقاومت»، «آزادی اسر» و «به دست آوردن حیثیت از دست رفته اسرائیل در منطقه» از اهداف یهود در جنگ زمینی معرفی شدند. 

سیدافقهی افزود: مسئلة بعدی کسب اعتماد، رضایت‌مندی و شکاف اعتمادی است که کلّ جامعه صهیونیستی درگیر آن شده است. 

بررسی علل جنگ غیر انسانی و نسل کشی توسط یهود

در بخش دوم سخنرانی ها، محمدتقی تقی پور، پژوهشگر تاریخ صهیونیسم به باور‌ها و اعتقادات یهود و بنی اسرائیل اشاره کرد که از منظر ایشان مهم‌ترین راه شناخت قوم یهود و تفسیر اعمال ایشان است. یهوه محوری، نخستین اصل اساسی باور یهودی در مجموعه عهد عتیق معرفی شد.

تقی پور، اعلام کرد که قوم یهود از آن جهت که به عنوان «قوم برگزیده» از سوی یهوه و تورات معرفی شده و همچنین غیریهودیان از نظر آنان گوییم یا شبه انسان قلمداد می‌شوند، بر خود روا می‌دانند که افراد غیریهودی که در خدمت آن‌هاد نیستند، از بین ببرند. از آموزه‌های تورات این است که گوییم برای خدمت به قوم برگزیده ساخته شده‌اند و اگر در خدمت درنیامدند، می‌بایست ذبح و کشته شوند. 

وی افزود: یهودیان، غیریهودیان را از جنینی شیطانی و حیوانی می‌دانند و باور دارند که عالم حول محور یهود خلق شده و تمامی این عبارات از کتاب «گنجینه تلمود»، ترجمه اسفار تورات قابل ردیابی است. 

این سخنران پس از این به اصل محوری و «سرزمین موعود» اشاره کرد و قرائت آیه‌ای از تورات را قرائت کرد که در آن به بنی اسرائیل درباره تصرف سرزمین امالقه چنین گفته شده: «زن‌هایشان را بکشید، پیرمردهایشان را بکشید، جوانانشان را بکشید، شیرخوارانشان را هم بکشید، حتّی به حیوانات و چارپایانشان هم رحم نکنید.» 

تقی‌پور بیان کرد: این عقاید در آموزه‌های توراتی در مدارس و دانشگاهی آن‌ها تبلیغ و تدریس می‌شود و کودکان یهودی با همین آموزه‌ها رشد می‌کنند. در نتیجه در بزرگسالی جنگ و خونریزی و تصرف برایشان دشوار نیست. 

وی اعلام کرد با شکل گرفتن سه اصل «یهوه»، «قوم برگزیده» و «سرزمین موعود»، اصل بعد، یعنی «محور ماشیح» را می‌سازد. «مسیح باوری» در عقاید یهود به معنای سلطنت یهود در بیت المقدس و کل جهان است. 

تحلیلگر تاریخ یهود توضیح داد: سال ۱۸۳۶ م. خاخام اعظم یهودیان آلمان نامه‌ای به دو تن از سلاطین بی‌تاج و تخت اروپا نوشت: روچیلد و مونته فیوری. در این نامه کسی نباید تصور کند که مسیحا (ماشیح) ناکهان ظهور خواهد کرد و از طریق معجزات بر مردم یهود رهبری خواهد کرد؛ بلکه رهایی از طریق طبیعی آغاز خواهد شد. 

تقی‌پور در توضیح این نامه اشاره کرد که «تخریب بیت المقدس»، «ساخت هیکل» بر مسجد الاقصی و آئین خاص قربانی از نشانه‌های ظهور ماشیح قلمداد می‌شود و یهود با برنامه ریزی ماشیح را بر تخت سلطنت می‌نشاند و نه آنکه ماشیح فرامادی باشد و از سوی خداوند بیاید. 

وی با انتقاد از اینکه نتوانسته‌ایم درمدارس و دانشگاه‌هایمان عمق فاجعه آنچه در جهان توسط یهود پیاده می‌شود را بنمایانیم، هشدار دادند که محدود کردن یهود به صهیونیسم یک خطّ انحرافی است. 

تقی‌پور توضیح داد که دشمنی به صهیونیسم محدود نمی‌شود و قرآن که کتاب دوست‌شناسی و دشمن‌شناسی مورد تایید اسلام است، «یهود» به عنوان دشمن مسلمانان معرفی کرده است و نه صهیونیسم. 

وی تاکید کرد که جنگ در فلسطین برای و به نفع یهودیان برقرار شده است و بر اساس اعتقادات یهود مقدمه ساز تحقق خواست یهوه درباره آن‌ها، برگزیدگی‌شان و همچنین در اختیار گرفتن جهان به عنوان سرزمین برگزیده خواهد بود و تمامی این موارد، به معنای آغاز دوران جدید در تاریخ یهود است. 

سلطنت یهودی و آغاز نظم نوین جهانی

بخش سوم میزگرد با سخنرانی استاد اسماعیل شفیعی سروستانی، پژوهشگر و نویسنده حوزه غرب‌شناسی و یهودشناسی انجام شد. 

در این بخش از سخنرانی، سروستانی به این نکته اشاره کرد که موضوع گفتگو از اشغال فلسطین و قدس، بیش از اینکه یک موضوع اجتماعی، سیاسی و از رخداد‌های جهان اسلام باشد، موضوعی است که از منظر منجی گرایی و آخرالزّمان باید به آن نگریست. 

سروستانی اشاره کرد: ما مواجه با حدود ۳۰۰۰ سال تاریخ هجمه از سوی بنی اسرائیل هستیم که گام به گام جلو آمده و امروز در مرتبه یکی مانده به آخر قرار گرفته ایم. 

وی با اشاره به طوفان حضرت نوح (ع)، به سه فرزند ایشان سام و حام و یافث اشاره کردند که آن‌ها و همسرانشان تنها بازماندگان زمین بودند. سرزمین‌ها در آن زمان بین این سه فرزند تقسیم شد و منطقه شامات سهم سام شد و در همین منطقه بود که ریشه ادیان و جد اعلای بنی اسرائیل، یعنی ابراهیم نبی (ع) به دنیا آمد و به بعثت رسید. از حضرت ابراهیم (ع) دو شاخه، یکی از فرزندان اسحاق نبی (ع) و دیگری از فرزندان اسماعیل نبی (ع) برکشیده شد. 

محقق حوزه یهودشناسی اعلام کرد: زمانی دشمنی یهود شروع شد که اسماعیل نبی (ع) در جزیره العرب و در منا به عنوان قربانی انتخاب شد، از اینجا معلوم گشت که از نسل اسماعیل پیامبر آخرالزّمان خواهد آمد و مکّه مرکز جهان خواهد شد. بدین ترتیب بنی اسرائیل که از فرزندان اسحاق نبی بودند، برای مقابله با این نتیجه در آینده دور، شروع به برنامه ریزی برای آینده کردند. آن‌ها اعلام کردند که ذبیح، اسحاق، قربانگاه اورشلیم و موعود منجی نه از بنی اسماعیل، بلکه از بنی اسرائیل است و این است حکایت تقابل ۳۰۰۰ساله بنی اسرائیل علیه بنی اسماعیل. 

سروستانی گفت: بنی اسماعیل روی امنیت نخواهند دید تا دولت کریمه وعده داده شده اتفاق بیفتد.

نویسنده حوزه غرب شناسی، بنی اسماعیل را تا دولت جهانی مواجه به سه جریان و گروه دانست: 

۱. صهیونیسم یهودی، پروژه نیل تا فرات در سرزمین فلسطین. این باریکه کنار دریای مدیترانه، مرزی که دو بخش زمین را از هم جدا می‌کند. این بخش از زمین محل تولد همه ادیان تمامی ادیان، تمامی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها و زبان‌های جهان بوده است. استاد سروستانی در توضیح افزود: «وقتی که بنی اسرائیل بعد از مفسده‌های بزرگ محکوم شدند به تازیانه خداوند و خداوند امپراتور بابل را بر آن‌ها حاکم کرد، آن‌ها به این رسیدند که برگزیدگی را از دست داده‌اند و باید در پراکندگی بمانند تا ماشیح بیاید. آنان این را مقدر خود می‌دانستند تا اینکه سردمداران یهودی، نظریه نیل تا فرات را برای پروژه ماشیح ایجاد کردند؛ بنابراین حضور و اشغال سرزمین فلسطین، بنیاد نظری برخاسته از رویکرد آخرالزمانی شیطانی است و نه رحمانی.» 

۲. مسیحیان صهیونیست و پروژه آرمگدون؛ راز حمایت آمریکا و انگلستان در همین خلاصه می‌شود. 

مسیحیان پروتستانی با گرایش صهیونیستی در ایالت متحده آمریکا، انگلستان و آلمان زندگی می‌کنند که از قرن شانزدهم توسط مارتین لوتر و با نهضت دینی شکل گرفت. آن‌ها در الهیات کاتولیسم تصرف کردند و جریان عشق به یهود، محور مسیحیان صهیونیست قرار گرفت و دومین محور آموزه‌های آنان آخرالزمان است؛ امّا نه آخرالزمان به معنای منتظر ماندن و دست روی دست گذاشتن؛ آن‌ها معتقدند باید با قدرت نظامی اقتصادی آمریکا، جنگ آخرالزمانی را راه بیندازیم تا در میانه آن مسیح بیاید که این همان پروژه آرمگدون است. 

این سخنران در توضیح پروژه آرمگدون سخنران توضیح داد: آن‌ها باور دارند که باید در صحرای نگیدو بین دو نیروی خیر (یهود و حامیان آن‌ها) و نیرو‌های شرّ (اعراب و مسلمانان) مقابله کنند و در نهایت گروه خیر به سلطنت برسد. آن‌ها اعتقاد دارند که حمایت از بنی اسرائیل و حمایت از یهود در فلسطین واجب شرعی است و حمایت مالی اقتصادی نظامی تکلیف است و اگر رئیس جمهوری حمایت نکند، برکنار می‌شود. آن‌ها سال هاست تور‌های مذهبی در صحرای نگیدو راه انداخته‌اند و این پروژه را تبلیغ می‌کنند. در این پروژه است که مسئله تخریب مسجد الاقصی و تخریب بیت المقدس مطرح می‌شود. ۳. ایلومیناتی، اتاق فکر شیطان و مسئله نظم نوین جهانی؛ در توضیح این بند، استاد سروستانی افزود: «ایلومیناتی جمعیتی مخفی و قدرتمند به لحاظ سیاسی و اقتصادی و به دنبال سلطنت جهانی هستند. این جمعیت و سران و خاستگاهشان در مجامعی که آلوده به کابالا و سحر هستند، عمل می‌کنند. این مباحث متاسفانه در ایران و در جهان اسلام ناشناخته مانده و درباره آن تحقیق کافی انحام نشده؛ در حالی که این گروه با کمک نیرو‌های مخفی شیطانی و ابلیس قدرت گرفته و داد و ستد کرده‌اند و از طریق آن‌ها پیش می‌روند. باید اشاره کرد که بیلدربرگ ها، وال استریت، ناتو و… بازو‌های ایلومیناتی است. 

سروستانی درباره ارتباط ایلومیناتی با سرزمین فلسطین تبیین کرد: این گروه می‌خواهند طی آشوبی بزرگ به نظمی برسند که از آن به عنوان «نظم نوین جهانی» اعلام می‌کنند و به سرزمین فلسطین برای این مقصد چشم دوخته اند. 

در انتهای این نشست شمس الدین رحمانی، پژوهشگر یهودشناسی از موسسه فرهنگی هنری موعود عصر (عج) برای برگزاری این نشست تشکر کرد و نکاتی را در جمع‌بندی عنوان کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *