امدادرسانی به ۱۷۸۲ نفر در ۱۳ استان متأثر از سیل و آب‌گرفتگی

10:01 - 18 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۵۵۰
امدادرسانی به ۱۷۸۲ نفر در ۱۳ استان متأثر از سیل و آب‌گرفتگی
رئیس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۱۷۸۲ نفر در ۱۳ استان متاثر از سیل و آب‌گرفتگی خبر داد.

خبرگزاری میزان _ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی از ۱۱ تا ۱۸ آبان و تا ساعت ۶ صبح امروز گفت: ۱۳ استان کشور شامل (اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، گلستان، مازندران، هرمزگان، همدان ویزد) متاثر از سیل و آبگرفتگی شده اند.  

محمودی افزود: در این ۱۲ استان، ۳۲ شهرستان، ۶۶ منطقه شامل ۵۶ روستا، ۹ شهر و یک منطقه عشایری از ۱۳ استان کشور نیاز به امدادرسانی پیدا کردند.

 وی ادامه داد: در این مدت‌زمان، ۱۲۹ تیم امدادی، شامل ۵۷۸ امدادگر، به ۱۷۸۹ نفر امدادرسانی کردند، ۶۸ نفر را به مناطق امن منتقل و به ۲۳۳ نفر اسکان اضطراری دادند. متاسفانه یک نفر از هم‌وطنان (در شهرستان کلاله و یک نفر در گالیکش  جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر (در میامی) مفقود شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به این که با کمک دستگاه‌های پمپ آب و لجن‌کش، آب تجمیع شده در ۱۲۳ واحد مسکونی تخلیه شد، افزود: امدادگران جمعیت هلال‌احمر ۳۵ دستگاه چادر، ۱۰۵۵ تخته پتو، ۳۲۹ تخته موکت، ۷۳ ست ظروف، ۴۷۷ کیلوگرم نایلون، ۳۴۴ بسته غذایی و ۵۷۰ کیلوگرم برنج در بین افراد متأثر از سیل و آب‌گرفتگی توزیع کردند.

عملیات امدادرسانی درگستان و سیستان و بلوچستان و جستجوی مفقودی درمیامی (سمنان) ادامه دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *