پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری آغاز شد

9:29 - 18 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۵۴۵
پنجمین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری آغاز شد
پنجمین روز ثبت‌نام ششمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‌های مراکز استان‌ها و فرمانداری قم آغاز شد.

خبرگزاری میزان _ پنجمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری از ۸ صبح امروز (پنجشنبه) در وزارت کشور و فرمانداری‌های مراکز استان‌ها آغاز شد.

همچنین داوطلبان از سراسر کشور می‌توانند در فرمانداری قم و ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام کنند.

نام‌نویسی داوطلبان ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در روز چهارم با ثبت‌نام ۶۶ نفر در حالی پایان یافته است که مجموع متقاضیان حضور در این انتخابات به ۱۵۴ نفر رسیده است.

از میان ۱۵۴ داوطلب انتخابات مجلس خبرگان تا این لحظه، ۲۸ درصد از میانگین سنی ۴۰ تا ۵۰ سال، ۲۹ درصد را ۵۰ تا ۶۰ ساله‌ها، ۲۹ درصد را ۶۰ تا ۷۰ ساله‌ها و ۱۴ درصد را بالای ۷۰ سال تشکیل می‌دهند.

در انتخابات این دوره کسانی که سابقه ثبت‌نام در دوره‌های قبلی را داشتند، ۶۷ درصد هستند. همچنین ۳۷ نفر از نمایندگان مجلس فعلی خبرگان در دوره پنجم، نام‌نویسی کردند. ۵۹ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان را ایثارگران تشکیل می‌دهند.

رتبه‌بندی استان‌ها در شاخص میزان استقبال به ازای هر کرسی، به ترتیب ۱۰ استان اول شامل استان‌های سمنان، ایلام، قم، قزوین، مازندران، زنجان، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کردستان و یزد هستند.

در این چند روز چهره‌های مطرحی همچون آیت الله سید احمد خاتمی، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن عالمی، نماینده حجت الله الاسلام سید محمود علوی، حجت السلام محسن قمی، آیت‌الله محمد امامی کاشانی، حجت‌السلام اشکوری، با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت‌نام خود را قطعی کردند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند برگزار می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *