مراسم ترحیم همسر آیت‌الله جنتی برگزار شد 

23:24 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۵۳۶
مراسم ترحیم همسر آیت‌الله جنتی برگزار شد 
مراسم ترحیم همسر آیت‌الله احمد جنتی با حضور مقام‌ها، اعضای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، مراسم ترحیم همسر آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری، روز چهارشنبه، ۱۷ آبان، در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، فقها و حقوقدانان شورای نگهبان، آیت‌الله خاتمی، آیت‌الله حسینی بوشهری و آیت‌الله کعبی از هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و تعدادی از نمایندگان این مجلس، بهادری‌جهرمی، زلفی‌گل، اسلامی، دهقان و قاضی‌زاده هاشمی از اعضای دولت و تعداد دیگری از شخصیت‌ها و مقامات کشوری همچون آیت‌الله امامی کاشانی حضور داشتند.
 
آیت‌الله سیداحمد خاتمی در این مراسم با اشاره به آیه ۹۶ سوره نحل، گفت: هر انسان دارای دو جنبه زمینی و ملکوتی است. جنبه زمینی یا مُلکی انسان با مرگ پایان می‌یابد، اما جنبه ملکوتی انسان ابدی است و با مرگ پایان نمی‌یابد که برخی دارای جنبه ملکوتی سعادتمندانه و برخی دارای جنبه ملکوتی شقاوتمندانه هستند.

وی براساس همین آیه از قرآن کریم، عنوان کرد: هر فرد به هر میزان که اعمالش خدایی باشد، باقی می‌ماند و به هر میزان که خدایی نباشد، از بین می‌رود و تباه می‌شود؛ این موضوع تنها به انسان‌ها اختصاص ندارد. مسجد قبا ماندنی شد، اما مسجد ضرار افتتاح نشد و حتی پیامبر اکرم (ص) عمار را فرستادند تا مسجد را تخریب کنند.

این عضو فقیه شورای نگهبان درباره انقلاب اسلامی نیز گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب خدایی به تمام معنا بود؛ بدین معنا که رهبر، مردم، شعار‌ها و انگیزه‌ها الهی بودند. امام خمینی (ره) فرمودند که تمام مقصد ما، مکتب ماست.

وی با انتقاد از برخی افراد که عنوان می‌کنند انقلاب در سراشیبی سقوط قرار دارد، بیان کرد: انقلاب اسلامی مردم بزرگ ایران در حال صعود است و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، آینده این انقلاب از گذشته‌اش روشن‌تر خواهد بود. انقلابی که الهی باشد در سراشیبی سقوط نبوده و نخواهد بود. نهضت اسلامی مردم ایران همچون خورشید درخشیده و خواهد درخشید.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین در ابتدای صحبت‌هایش به مجاهدت‌های آیت‌الله جنتی در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن اشاره کرد و گفت: صبر و شکیبایی ایشان در برابر حوادث و اتفاقات بی‌نظیر است و این فقیه بزرگوار همواره در طول زندگی خود مجاهدانه زیسته‌اند.

در ابتدای این مراسم نیز حاج مرتضی طاهری از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت پرداخت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *