رئیس سازمان ثبت: در آستانه نسل چهارم خدمات ثبتی هستیم

19:25 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۵۲۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس سازمان ثبت: در آستانه نسل چهارم خدمات ثبتی هستیم
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نخستین همایش توسعه فناوری و خدمات هوشمند ثبتی، گفت که در آستانه نسل چهارم خدمات ثبتی هستیم.

خبرگزاری میزان - بابایی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اولین همایش توسعه فناوری و خدمات هوشمند ثبتی، از آغاز دوره نسل چهارم خدمات ثبتی خبر داد.

وی با اشاره به روند تکمیل خدمات ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: نسل اول که نسل کتابت و توصیف بود و یک قرن به طول انجامید، جای خود را به رقومی شدن و سپس الکترونیکی شدن داد که مرحله سوم کماکان ادامه دارد و به هنوز به طور کامل تکمیل نشده است که روند نسل چهارم خدمات ثبتی در آستانه آغاز شدن است که مبتنی بر هوشمندسازی فرآیند‌ها با بهره‌گیری از هوش مصنوعی است.

وی با یاد کردن از همه نسل‌های مدیران و کارمندان سازمان ثبت که نسل امروز میراث‌دار آنها هستند، اظهار کرد: سازمان ثبت امروز با یک جهش در اصلاح فرآیند‌ها و بهره گیری از فناوری‌های نوین، وارد مرحله هوشمندسازی شده و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته گام به گام به سمت تکمیل این فرآیند در حرکت است.

بابایی با بیان اینکه یکی از محور‌های مهم سند تحول قوه قضاییه هوشمندسازی و ایجاد رضایتمندی بیشتر است، گفت: باید با بهره‌گیری از قابلیت‌های فناوری‌های نوین، ضمن اینکه جلوی بسیاری از بزه‌ها و سوءاستفاده‌ها گرفته می‌شود، تدابیر دقیقی هم برای امنیت اطلاعات اتخاذ شود و سازمان ثبت نیز با تشکیل گروه‌های ویژه و بهره‌گیری از نخبگان، حداکثر تلاش خود را برای حفظ حقوق شهروندی در کنار ایجاد شفافیت اطلاعاتی به‌کار خواهد بست.

رئیس سازمان ثبت به اقدامات مهم در ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری جهت تسهیل امور تولیدکنندگان، فعالان اقتصادی و تجار و بازرگانان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعیین نام در این حوزه به صورت هوشمند و کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود و با اجرایی شدن دو فرآیند امضاء الکترونیک و پرداخت الکترونیکی حدود ۹۰ درصد از مراجعین این بخش‌ها کاسته شده است و با نهایی شدن و تکمیل این زنجیره، به‌زودی ثبت شرکت در ظرف نیم ساعت انجام خواهد گرفت و این اقدامات در کنار وصول چشمگیر معوقات بانکی موجب شده که در رضایت‌سنجی ذی‌نفعان رتبه دوم را کسب کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *