اجرای طرح "حامی شهر" برای ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی پایتخت آغاز شد

13:42 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۴۵۵
اجرای طرح
طرح ویژه "حامی‌شهر" شهرداری تهران با هدف ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی به مدت ۱۰ شب در سطح مناطق ۲۲گانه پایتخت آغاز شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، در حاشیه آغاز طرح "حامی‌شهر" ویژه آغاز فصل سرما که همراه با رونمایی از خودرو‌های جدید شهرداری تهران در حوزه فوریت‌های خدمات اجتماعی انجام شد، در جمع خبرنگاران گفت: باید از همکاران خوب یگان حفاظت شهرداری تهران که همواره بهترین یاور ما در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی بوده‌اند و همچنین دستگاه محترم قضا تقدیر و تشکر کنم.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به آغاز اجرای طرح ویژه "حامی شهر" شهرداری تهران ادامه داد: شهرداری تهران در کنار سایر دستگاه‌های متولی کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله فراجا اقدامات ویژه‌ای را برای ساماندهی آسیب‌های اجتماعی کلانشهر تهران انجام داده است. همچنین با دستور فرمانده محترم فراجا طرحی برای ساماندهی معتادین متجاهر تهران در منطقه ۱۲ (شوش و هرندی) در حال اجراست تا با همکاری سایر نهاد‌های متولی بتوانیم از سرعت فزاینده رشد آسیب‌های اجتماعی پایتخت بکاهیم.

وی با بیان اینکه قرار است طرح ویژه "حامی شهر" شهرداری تهران به مدت ۱۰ شب در مناطق ۲۲گانه پایتخت اجرا شود، افزود: در نظر داریم این طرح ویژه به صورت خاص و بلندمدت در کنار سایر طرح‌ها اجرا شود و سپس شاهد اجرای طرح صیانت از مناطق ۲۲گانه خواهیم بود.

احمدی صدر با اعلام اینکه گشت‌های فوریت‌های اجتماعی پایتخت نوسازی شده اند و امروز بیش از ۲۰ خودروی ون جدید در حوزه فوریت‌های اجتماعی فعال هستند و وارد ناوگان رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی کلانشهر تهران شده اند، بیان کرد: گروه‌هایی که با رسیدگی ناوگان "حامی شهر" ساماندهی می‌شوند، در چندین گروه دسته بندی می‌شوند. افراد دچار آسیب‌های اجتماعی پس از ساماندهی به مراکز ویژه یاورشهر منتقل می‌شوند که غالبا منع پذیرشی‌ها هستند. افرادی که به دلایل مختلف از جمله بیماری، کهولت سن، بانوان، زیر ۱۸ سال یا معلولین باید به صورت ویژه رسیدگی و در مراکز یاورشهر و ماده ۱۶ کلانشهر تهران ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا پایان سال ۱۴۰۲ شاهد وقوع تحولی در امر ساماندهی معتادین متجاهر و افراد بی‌خانمان باشیم که بی شک با همکاری و تعامل دستگاه‌های مرتبط این تحول رخ خواهد داد. پیش‌تر هم اعلام کرده ایم که شهرداری تهران در ساماندهی افراد بی سرپناه عملکرد خوبی داشته به طوریکه در دو سال گذشته شاهد حتی یک مورد فوتی در شب‌های سرد خیابان‌های پایتخت نبوده ایم درحالیکه در دوره‌های قبلی مدیریت شهری حتی تا چهل مورد فوتی نیز گزارش شده بود.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی تأکید کرد: در اجرای طرح ویژه "حامی شهر"، همه مناطق ۲۲ گانه مشارکت دارند، هرچند تمرکز در برخی نقاط پایتخت بیشتر از سایر نقاط است. ممکن است در حین اجرای این طرح در برخی مناطق، این افراد به سایر مناطق گسیل شوند، لذا برنامه‌ریزی‌ها به صورتی انجام شده که طرح "حامی شهر" به صورت همزمان در تمام مناطق ۲۲گانه اجرا شود تا روند ساماندهی به صورت همه گیر در کل پایتخت اجرا شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *