بیانیه ادعایی گروه ۷ درباره درگیری‌ها در غزه

13:08 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۴۴۱
بیانیه ادعایی گروه ۷ درباره درگیری‌ها در غزه
وزیر‌ان خارجه گروه هفت در بیانیه‌ای بر توقف‌های بشردوستانه درگیری‌ها برای تسهیل کمک‌های ضروری و آزادی شهرک‌نشینان بازداشت شده در غزه تاکید کردند.

خبرگزاری میزان - وزیر‌ان خارجه گروه هفت کشور صنعتی که نشست آن امروز چهارشنبه در توکیو برگزار شد، خواستار وقفه‌های بشردوستانه در نوار غزه شدند.

نشست این وزیران با هدف اتخاذ یک موضع واحد درباره جنگ غزه برگزار شد.

بیانیه ادعایی گروه هفت شامل فشار برای اقدام فوری در جهت کمک به غیرنظامیان نیازمند به غذا، آب، مراقبت‌های پزشکی و سرپناه در غزه بود.

«آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا و وزیر‌انخارجه انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن و ایتالیا تاکید کردند که از توقف‌های بشردوستانه برای تسهیل کمک‌های ضروری و آزادی شهرک‌نشینان بازداشت شده در غزه حمایت می‌کنند.

دیپلمات‌های ارشد گروه هفت همچنین افزایش خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها را محکوم و آن را غیرقابل قبول توصیف کردند.

آن‌ها گفتند که اقدامات شهرک‌نشینان امنیت در کرانه باختری را تضعیف و چشم‌انداز صلح را تهدید می‌کند.

در ادامه این بیانیه ادعا شده که ما از ایران می‌خواهیم از حمایت از حماس و اقدامات بیشتر که خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند، از جمله حمایت از حزب‌الله لبنان و دیگر بازیگران غیردولتی، خودداری و از نفوذ خود در این گروه‌ها برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای استفاده کند. 

وزیر خارجه آمریکا پس از سفر به خاورمیانه که شامل توقف‌هایی در اراضی اشغالی و کرانه باختری بود، برای این دیدار به توکیو سفر کرده است. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *