گام اول برای ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در شهر جدید بهارستان برداشته شد

12:04 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۴۳۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
گام اول برای ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در شهر جدید بهارستان برداشته شد
مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت بیمارستان ٣٠٠ تختخوابی شهر جدید بهارستان بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرکت عمران شهر‌های جدید برگزار شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی شهر جدید بهارستان بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نمایندگی بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه و شرکت عمران شهر‌های جدید به نمایندگی علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر و همچنین شرکت عمران شهر جدید بهارستان به نمایندگی حمیدرضا رحیمی‌لنجی به عنوان مدیرعامل با حضور مهمانانی از جمله زهرا شیخی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ذیربط از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

بر اساس مفاد این تفاهم‌نامه، تهیه نقشه‌های اجرایی، اخذ پروانه، مراحل برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، اجرا تا پایان مرحله سفت کاری و تکمیل و تجهیز تا مرحله بهره‌برداری در مدت زمان معین از جمله اقدامات مورد توافق بین طرفین به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید در این جلسه با تأکید بر اینکه در این دوره نگاه وزارت راه و شهرسازی در توسعه شهر‌ها صرفا مسکن‌سازی نبوده و ارائه هم‌زمان پروژه‌های خدماتی همراه با ساخت مسکن در اولویت قرار دارد، گفت: امروز برخی از شهر‌های جدید شاید به ظاهر نمای شهری به خود گرفته باشند، اما از لحاظ خدماتی دارای عقب ماندگی‌هایی هستند که به جدیت به دنبال رفع آن‌ها هستیم.

جعفری در ادامه از آغاز پروژه بیمارستانی در آینده‌ای نزدیک در شهر جدید پرند نیز خبر داد و گفت: تلاش داریم در سال آینده نیز این اتفاق را برای بسیاری از شهر‌های دیگرمان رقم زده و با تولد نوزادان در شهر محل زندگی‌شان به تقویت رویکرد هویتی و اجتماعی شهر نیز کمک کنیم.

وی در پایان از آمادگی شرکت عمران شهر‌های جدید در ارائه منازل محل سکونت پزشکان در مجاورت محل خدمت‌شان در درمانگاه، خانه بهداشت و بیمارستان در شهر‌های جدید خبر داد و گفت: بدون شک ارائه خدمت در عرصه سلامت، شیرینی بیشتری نسبت به سایر حوزه‌های خدماتی برای همه ما دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن مقدمات اجرای این پروژه درمانی در یکی از نقاط مهم استان اصفهان بیان کرد: خوشبختانه در این دولت بهره‌برداری بیش از ۶۳ هزار تخت بیمارستانی در دستور کار قرار دارد که تاکنون ۱۶ هزار تخت آن تحویل داده شده و بسیاری از پروژه‌های نیمه کاره بهداشتی – درمانی نیز در نقاط گوناگون کشور در حال تکمیل و افتتاح است.

رحیمی در ادامه از افتتاح ۲ هزار پروژه بهداشتی در این دولت از مجموع ۴ هزار پروژه خبر داد و گفت: از آنجایی که شهر جدید بهارستان و نقاط پیرامونی آن در استان اصفهان تاکنون فاقد بیمارستان و ارائه خدمات از این دست بوده، اجرا و بهره برداری از این پروژه برای ما از اهمیت بالایی برخودار است.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود ضمن ابراز امیدواری برای اتمام هرچه سریعتر این پروژه و تحویل آن به شهروندان بهارستانی گفت: از مجموعه شهر‌های جدید می‌خواهیم تا با مشورت پیش از اجرای پروژه‌های درمانی و انجام دو جانبه نیازسنجی و مکانیابی مناسب در ساخت پروژه‌ها با مجموعه وزارت بهداشت، در این راه گام بردارند.

نماینده مردم اصفهان در این جلسه نیز با تقدیر و تشکر از وزارت راه و شهرسازی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در رفع یکی از مشکلات بزرگ شهروندان بهارستانی در این استان بیان کرد: بدون شک آثار مثبت این اتفاق بزرگ نه تنها شهروندان شهر جدید بهارستان را بلکه بسیاری از ساکنان جنوبی و شرقی استان اصفهان را در برگرفته و خدمتی بزرگ در این حوزه در منطقه به شمار می‌رود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *