انعقاد ۴ تفاهمنامه تازه با واحد‌های صنعتی در سازمان ملی زمین و مسکن

11:54 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۴۲۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
انعقاد ۴ تفاهمنامه تازه با واحد‌های صنعتی در سازمان ملی زمین و مسکن
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به‌زودی ۴ تفاهم‌نامه مشترک در قالب صنعت‌شهر‌ها میان سازمان ملی زمین و مسکن و واحد‌های صنعتی در استان‌های البرز، کرمانشاه، شرق سمنان، خراسان رضوی منعقد خواهد شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی در نشست پیگیری پروژه‌های مشارکت، سرمایه‌گذاری و صنعت‌شهر‌ها با اشاره به لزوم برقراری تعادل بین مشارکت، واگذاری و فروش اموال سازمان اعلام کرد: براساس قانون جهش تولید مسکن ظرفیت همه این روش‌ها در سازمان وجود دارد و باید با تدبیر مدیران بین این سیاست‌ها تعادل برقرار کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن بیان اینکه در این نشست بررسی آخرین وضعیت زمین‌های تخصیص داده شده به پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت افزود: در این راستا برای بیش از یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در استان‌های فارس، ارومیه و سیستان و بلوچستان زمین تامین شده است.

مالکی اضافه کرد: سهم سازمان و شرکت از این اراضی در کارگروه‌های مربوطه در استان مصوب شده و به‌زودی فراخوان آن انجام خواهد شد. 
وی ادامه داد: در بحث مشارکت و سرمایه‌گذاری مسائلی از جمله مذاکره با بانک‌ها، آخرین وضعیت شهرک‌های استان فارس، تهیه دستورالعمل استفاده از فناوری‌های نوین در طراحی و ساخت شهرک‌ها، تهیه طرح یکپارچه برای اراضی و زمین‌های موضوع ماده ۱۰ قانون جهش تولید برای ساخت مسکن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پروژه بلوار معلم زاهدان با مساحت بیش از ۱۴ هزار متر مربع و پروژه شهید اسرافیلی ارومیه هم از دیگر پروژه‌هایی بود که در این نشست بررسی شد. 
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص پیشبرد سیاست صنعت‌شهر‌ها در این سازمان هم گفت: تاکنون برای حدود ۱۱۱ هزار واحد مسکونی در قالب صنعت‌شهرها، زمین تامین شده و فرایند اجرا در دست اقدام است و برای حدود ۹۰ هزار واحد پیشنهاداتی داشته‌ایم که زمین‌های آن در دست تامین است.

مالکی اظهار داشت: ساخت صنعت‌شهر‌ها از جمله سیاست‌های دولت سیزدهم برای تامین مسکن کارگران و کارکنان حوزه صنعت است که در آن زمین از طرف دولت تامین می‌شود و مدیریت پروژه برعهده واحد صنعتی است.

گفتنی است در این نشست بلوردی عضو هیئت مدیره و مدیران و کارشناسان دفتر سرمایه‌گذاری و مشارکت سازمان ملی زمین و مسکن حضور داشتند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *