گفت‌وگو|

تعامل رئیس دستگاه قضا با مجمع نمایندگان استان‌ها کمک کننده حل مشکلات مردم است

8:45 - 18 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۴۱۳
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
تعامل رئیس دستگاه قضا با مجمع نمایندگان استان‌ها کمک کننده حل مشکلات مردم است
نایب رئیس اول کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها گفت: رفع مشکلات اسناد املاک می‌تواند در میزان ورودی پرونده‌ها تاثیر مثبت داشته باشد گفت: تعامل رئیس دستگاه قضا با مجمع نمایندگان استان‌ها کمک خوبی برای حل مشکلات مردم است.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با میزان، ضمن اشاره به سفر رئیس دستگاه قضا به استان کرمان بیان کرد: حجت‌الالسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در دوره ریاست خود و در قالب سفرهای استانی ارتباط خوبی با مجمع نمایندگان استان‌ها و کمیسیون‌های تخصصی مجلس دارد و این تعامل کمک خوبی برای حل مشکلات مردم است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس ادامه داد: حل مشکلات و معضلات مردم در بحث ثبت اسناد، تعارض مالکیت‌ها، بیرون بردن زندان‌ها از شهر که به رفاه و آسایش مردم کمک می‌کند و رسیدگی سریعتر به پرونده‌ها و اطاله دادرسی در دستور کار رئیس قوه قضاییه است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مردم بحث مالکیت‌ است گفت: داشتن تعارض در مالکیت، شفاف نبودن یا فقدان اسناد از دغدغه‌های مردم به شمار می‌رود که مایه اختلاف در محاکم قضایی و بخش مهمی از پرونده‌هاست.

کاظمی با بیان اینکه رفع مشکلات سند املاک می‌تواند در میزان ورودی و حل پرونده‌های این حوزه تاثیر مثبت داشته باشد اظهار کرد: وقتی شفاف و روشن اسناد مالکیت صادر شود کمترین مشکل را در حوزه املاک خواهیم داشت که گستره وسیعی از پرونده‌های دادگستری را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *