دادستان بندرعباس از کمپ ترک اعتیاد ایسین بازدید کرد

9:59 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۳۷۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان بندرعباس از کمپ ترک اعتیاد ایسین بازدید کرد
دادستان بندرعباس در بازدید از مرکز نگهداری، درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر ایسین، بر لزوم توجه جدی به نکات ایمنی و ارائه برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و حرفه آموزی به مددجویان این کمپ تأکید کرد.

خبرگزاری میزان-عارف اکبری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در بازدید از مرکز تخصصی نگهداری، درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر ایسین، ضمن دیدار و گفتگو با مددجویان و رسیدگی به درخواست‌های آن‌ها، درباره موارد مطرح شده دستورات لازم را صادر کرد.

دادستان بندرعباس همچنین در بخش‌های مختلف مرکز بازپروری ایسین حضور یافت و در جریان روند فعالیت‌ها و اقدامات بازپروری مددجویان قرار گرفت.

دادستان مرکز استان هرمزگان در حاشیه این بازدید ضمن تأکید بر لزوم توجه جدی به نکات ایمنی در کمپ ایسین و تمامی کمپ‌های ترک اعتیاد با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری هرمزگان، ضرورت ارائه برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و حرفه آموزی در کنار درمان مددجویان را یادآور شد.

عارف اکبری با بیان اینکه همه ما در قبال آسیب دیدگان اجتماعی مسئولیم، گفت: علاوه بر درمان، باید بستر‌های آموزشی و تربیتی لازم هم در مراکز بازپروری وجود داشته باشد تا این افراد مراحل درمان را به خوبی طی کنند و به جامعه بازگردند.

مرکز تخصصی ماده ۱۶ ویژه نگهداری، درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر ایسین بندرعباس در مساحتی بالغ بر شش هکتار احداث شده‌است و ظرفیت پذیرش ۵۰۰ نفر به صورت همزمان در اقامتگاه‌های آن وجود دارد.

همچنین تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز رایگان است و تجهیزات تخصصی درمانی، کارگاه‌های مهارت آموزی، فضا‌های ورزشی و فعالیت‌های کشاورزی و گلخانه‌ای از جمله امکانات پیش بینی شده در این مرکز برای بهبودی و فراهم ساختن زمینه ورود مددجویان به بازار کار است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *