بهره‌برداری از ۲ پارکینگ برای پایتخت در اوایل فصل زمستان

9:27 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۳۷۰
بهره‌برداری از ۲ پارکینگ برای پایتخت در اوایل فصل زمستان
سرپرست سازمان عمرانی مناطق شهر تهران گفت: قرارداد ۴ پارکینگ با مجموعه سازمان حمل و ترافیک شهرداری تهران امضا شده و ۲ مورد از آن‌ها در اوایل زمستان آماده اجرا شود

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مسعود حق لطفی، سرپرست سازمان عمرانی مناطق شهر تهران درباره برنامه‌های سازمان متبوعش برای حل معظل کمبود پارکینگ در پایتخت، اظهار داشت: سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران به عنوان بازوی اجرایی شهرداری تهران در حال حاضر ۳ پارکینگ در حال ساخت دارد و امیدواریم که طی برنامه زمانبندی شده اولین پارکینگ (پارکینگ مینابی) در اواخر پاییز به بهره‌برداری برسد، درهمین راستا تا پایان سال جاری نیز پارکینگ جوادیه به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: در حال حاضر قرارداد ۴ پارکینگ با مجموعه سازمان حمل و ترافیک شهرداری تهران امضا شده و در حال طراحی آن‌ها هستیم و فکر می‌کنم ۲ مورد از آن‌ها در اوایل زمستان آماده اجرا شود.

سرپرست سازمان عمرانی مناطق شهر تهران افزود: ۲ پارکینگ دیگر هم حداکثر تا اواخر سال اقدامات شروع پروژه آن کلید خواهد خورد که طی یک برنامه ۱۰ ماهه قرار است این ۴ پارکینگ ساخته و تقدیم شهروندان تهرانی شود.

حق لطفی گریزی هم به پروژه پایدارسازی گود میلاد زد و گفت: این پروژه هم با کاربرد پایدارسازی و هم کاربرد پارکینگ برای محوطه برج میلاد با ظرفیتی حدود ۴۵۰ پارکینگ در حال ساخت است که حدود ۶ الی ۷ ماه بعد به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پاسخ پرسشی مبنی بر اینکه با ساختن این ۴ پارکینگ، تا چه اندازه به ظرفیت پارکینگ‌های شهر تهران اضافه خواهد شد؟ گفت: سازمان ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده که نیاز به ۳۰ هزار پارکینگ برجی دارد تا بتواند تقریباً آن نیاز‌های اولیه را تامین کند.

سرپرست سازمان عمرانی مناطق شهر تهران افزود: برنامه آغاز ساخت ۱۳ پارکینگ در دستور کار سازمان ترافیک برای سال ۱۴۰۲ بود که ۴ مورد از آن‌ها را ما در حال استارت زدن هستیم و ۹ پارکینگ دیگر هم خود سازمان ترافیک رأساً به عنوان سازمان متولی در حال اجرا است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *