خطیب جمعه تهران: روز طوفان الاقصی را باید یوم البرکه برای مردم فلسطین بدانیم

13:11 - 05 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۱۴۲۱
خطیب جمعه تهران: روز طوفان الاقصی را باید یوم البرکه برای مردم فلسطین بدانیم
خطیب جمعه تهران با اشاره به دستاورد‌های عملیات طوفان الاقصی و با بیان اینکه روز طوفان الاقصی را باید یوم البرکه برای مردم فلسطین و یوم النکبه برای رژیم صهیونیستی بدانیم گفت: دست خداوند از آستین مقاومت بیرون آمد و عملیات بزرگ و ترکیبی «طوفان الاقصی» نقطه عطف تاریخی را در زمان ما رقم زد که پس از آن تاریخ منطقه و جهان را باید به قبل و بعد از ۷ اکتبر (۱۵ مهر) تقسیم کنیم.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری خطیب موقت جمعه تهران با بیان اینکه این روز‌ها مسأله ما، مسأله فلسطین است، گفت:  روز طوفان الاقصی را باید یوم البرکه برای مردم فلسطین و یوم النکبه برای رژیم صهیونیستی بدانیم.

وی افزود: رژیم صهیونیستی شجره خبیثه است و این نهاد پلید، خبیث، کثیف و این آرمان کثیف و این موجودیت پلید نقطه مقابل شجره طیبه است و ریشه و دوامی ندارد.

جت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: رژیم صهیونیستی مظهر همه رذالت‌هاست و از مرداب نفاق و از لجن‌زار شهوت ها، از کثافات و ظلم و ستم و جهل آبیاری شده است و از چنین درخت پلید و خبیثی آیا میوه‌ای جز میوه‌های بی عفتی، هرزگی، خودخواهی، کبر و استکبار، کودک کشی، سمّی، شیطانی، بی‌حیایی و ظلم و ستم انتظار است؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: این بار ما شاهد تازیانه الهی بر چهره سیاه و متعفن و کریه این رژیم پست تبهکار هستیم. دست خداوند از آستین مقاومت بیرون آمد و طوفان الاقصی عملیات بزرگ ترکیبی و نقطه عطف تاریخی را در زمان ما رقم زد که تاریخ منطقه و جهان را باید به قبل و بعد از ۷ اکتبر (۱۵ مهر) تقسیم کنیم. این نبرد تاریخی باید از جوانب مختلف بررسی شود.

وی ادامه داد: البته از چنین درخت پلیدی چه میوه‌ای انتظار است جز میوه‌های متعفن، شیطانی و بی‌حیایی، خودخواهی و میوه کبر و استکبار و خودشیفتگی، کودکشی، حیرت و بدخواهی و حسادت و خیانت و … به توصیف خداوند ریشه این شجره خبیثه عمیق نیست و با طوفانی در هم می‌شکند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به علل و چرایی عملیات طوفان الاقصی به تبیین این عملیات در چهار محور پرداخت و گفت: طوفان الاقصی در برابر ارتش رژیم صهیونیستی انجام شد، ارتش رژیم صهیونستی که جزء پنج قدرت اول جهان است، فاقد اولیّات انسانی و فوق تخصص انواع جنایت‌هاست.

وی افزود: عملیات دفاع طوفان الاقصی در برابر چه کسانی بود؟ لایه اول و آن‌هایی که در میدان اند دولت به تمام معنا وحشی و یک ارتش که جزء پنج قدرت اول دنیاست، با خصوصیاتی که فاقد اولیّات انسانی و فوق تخصص انواع جنایت‌هاست.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: گروه بعد شهرک نشین‌ها که جزء نظامیان صهیونیست هستند و اخیرا ۳۰۰ هزار نفر از آن‌ها در فراخوانی به ارتش رژیم صهیونیستی پیوستند و همه آموزش‌های نظامی دیده اند و حرفه آن‌ها آزار و اذیت مردم فلسطین است.

بنیان و اساس لابی جهانی صهیونیسم بر کشتار و تحقیر و تخریب زندگی انسان‌ها استوار است

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: لایه سوم لابی جهانی صهیونیسم و آمریکا و اروپاست که بنیان و اساس و هویت شان بر کشتار، تحقیر و تخریب زندگی انسانهاست و شامل آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه است که بنیان آن‌ها بر کشتار و تحقیر و تخریب زندکی انسان‌ها است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: آمریکایی‌ها که اصل حیات ننگین آن‌ها با کشتار سرخپوست‌ها بوده است و تثبیت آن‌ها با جنگ جهانی اول و دوم بوده است و از آن روز تا به حال بیش از ۱۰۰ جنگ کوچک و بزرگ را در جهان راه انداخته اند. این یعنی تاریخ ۳۰۰ ساله آمریکا بر کشتار ۳۰۰ میلیون نفر از انسان‌ها واقع شده است، در جنگ ویتنام ۳ میلیون کشته بر این کشور تحمیل کردند و در دفاع مقدس ما حمایت بی، چون و چرا از حزب بعث و جنایت‌های این سال‌ها در عراق و به میدان آوردن داعش و ... این گوشه‌ای از جنایت‌های آمریکاست.

وی بیان کرد: همه جهان دیدند که آمریکایی‌ها خود را دستپاچه به سرزمین‌های اشغالی رساندند که بیمار در حال مرگ خود را دلداری بدهند. اکنون عملاً میدان در دست آمریکایی‌هاست. سنتکام در منطقه مستقر شده و کار‌ها را آن‌ها رهبری می‌کنند. در این جنگ جهانی با حضور این جانیان سرشناس، یک ملت مظلوم در محاصره قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: در ایران هم افرادی هستند که با مزدوری زندگی می‌کنند و پیاده نظام دشمن هستند این‌ها همان‌هایی هستند که سال گذشته با همراهی دشمنان ما در خیابان‌ها بودند و در فتنه آمریکایی -صهیونیستی سال پیش رفتار داعشی از خود نشان دادند. آرمان‌ها و روح الله‌های عزیز ما را سلاخی کردند و اکنون هم برای صهیونیست‌های تبهکار خوش رقصی می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: آمریکایی‌ها که اصل حیات ننگین آن‌ها با کشتار سرخپوست‌ها بوده است و تثبیت آن‌ها با جنگ جهانی اول و دوم بوده است و از آن روز تا به حال بیش از ۱۰۰ جنگ کوچک و بزرگ را در جهان راه انداخته اند. این یعنی تاریخ ۳۰۰ ساله آمریکا بر کشتار ۳۰۰ میلیون نفر از انسان‌ها واقع شده است، در جنگ ویتنام ۳ میلیون کشته بر این کشور تحمیل کردند و در دفاع مقدس ما حمایت بی، چون و چرا از حزب بعث و جنایت‌های این سال‌ها در عراق و به میدان آوردن داعش و ... این گوشه‌ای از جنایت‌های آمریکاست.

وی بیان کرد: قدم اول انگلیس خبیث هم هولوکاست بود و در جنگ اول حدود نیمی از جمعیت ایران را با گرسنگی و بیماری نابود کردند. قدم دوم آنان کشتار در هندوستان بود و قدم سوم بنیانگذاری رژیم جعلی صهیونیستی بود که این رژیم دیوانه را ایجاد کرد و به جان مردم دنیا انداخت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با اشاره به اینکه در ماجرای اخیر از چهره واقعی و لیبرال دموکراسی غربی رونمایی شد گفت: همه جهان دیدند که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها خود را دستپاچه و هراسان به سرزمین‌های اشغالی رساندند، اما رژیم صهیونیستی که بیمار سرطانی و در حال مرگ است و ستون فقراتش در عملیات اخیر آسیب دیده و دیگر نمی‌تواند بلند شود، اکنون عملاً میدان در دست آمریکایی‌هاست. سنتکام در منطقه مستقر شده و کار‌ها را آن‌ها رهبری و مدیریت می‌کنند. در این جنگ جهانی با حضور این جانیان سرشناس، یک ملت مظلوم در محاصره قرار گرفته است.

خطیب جمعه تهران در خطبه دوم گفت: عملیات طوفان الاقصی را باید یک عملیاتی دانست که از طراحی بسیار قوی بهره می‌برد و این نشان می‌دهد مقاومت فلسطین به چه قدرتی دست یافته که فقط با ۳۰ درصد توانش، توانسته در نیم روز همه ساختار‌های امنیتی، سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی را برهم بریزد.

مردم غزه؛ الگوی مقاومت و ایستادگی

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به وضعیت مردم مظلوم غزه بیان کرد: انسان نمی‌داند درباره مقاومت و استقامت مردم غزه چه بگوید و زبان از شرح آن عاجز است. این اتفاقاتی که در حال رخ دادن است برای هیچ انسانی قابل تحمل نیست، ولی مردم غزه با مقاومت خود به الگویی برای دیگر انسان‌ها تبدیل شده‌اند. رژیم صهیونیستی در این ۲۰ روز به اندازه یک بمب اتم بر سر مردم غزه بمب ریخته است، ولی این ملت مثل کوه ایستاده و از آن‌ها جز زبان شکر و ذکر چیز دیگری شنیده نشده است و جز فریاد مقاومت و مقابله با ظلم چیز دیگری ندیده‌ایم. البته در نقطه مقابل این‌ها افراد ضعیف و بزدلی هستند که در اراضی اشغالی با شنیدن صدای آژیر به هر طرف برای پنهان شدن می‌دوند.

وی شبکه منطقه‌ای مقاومت را جایگزین محور مقاومت دانست، افزود: جبهه مقاومت به یک شبکه منطقه‌ای تبدیل شده که اگر دشمن بخواهد خطا کند زمین و زمان را بر سرشان خراب خواهد کرد. همه آزادی‌خواهان جهان از هر رنگ و نژاد و مذهبی با سر دادن شعار مرگ بر اسرائیل و زنده‌باد فلسطین به میدان آمده‌اند و اجتماعات عظیمی را تشکیل داده‌اند.

عملیات طوفان الاقصی غافلگیرانه و پیش دستانه برای پیشگیری از ظلم و جنایت

خطیب جمعه تهران درباره نتایج طوفان الاقصی گفت: این عملیات را باید یک عملیات غافلگیرانه و پیش‌دستانه برای پیشگیری از ظلم‌ها و جنایت بیشتر علیه مردم مظلوم غزه دانست و از این به بعد ان‌شاءالله برکات بیشتری را شاهد خواهیم بود. همچنین طوفان الاقصی طوفانی در ادراک‌های آلوده است که محاسبات دشمن را برهم ریخت، طوفان الاقصی نظریه‌ها و دکترین مختلف را که در ایجاد و دوام رژیم صهیونیستی نقش داشتند متخل کرد و تئوری‌های رایج علوم سیاسی و دانشگاه‌های جهان را تحت تأثیر قرار داد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: طوفان الاقصی در نیم روز تمام ساختار‌های رژیم صهیونیستی را درهم ریخت و یک شکست غیرقابل ترمیم را به آن‌ها تحمیل کرد و نشان داد نابودی رژیم صهیونیستی به زودی محقق خواهد شد. طوفان الاقصی نشان داد می‌توان به جهان بدون صهیونیست و بدون آمریکای جهان‌خوار فکر کرد و این عملیات نشان داد می‌توان دفاع را به حمله تبدیل کرد و می‌توان جنگ را به دل دشمن برد و او را در همه زمینه‌ها به چالش کشید.

 طوفان الاقصی نمایشگاه شکست دشمن در جنگ شناختی و روایت‌ها بود

وی گفت: طوفان الاقصی نمایشگاه شکست دشمن در جنگ شناختی و جنگ روایت‌ها هم بود و خلاصه طوفان الاقصی صبر مقتدرانه ملت مظلوم فلسطین و شعار‌های پوچ و ساختار‌های پوشالی نهاد‌های بین‌المللی را نشان داد. به طور کلی از این به بعد یک نظم نوین مقاومتی در راه است و نظم آمریکایی برهم ریخته و در این پیچ تاریخی به سمت نظم مقاومتی در حرکت هستیم که پرچمش به اسم قرآن و اسلام برافراشته است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه درباره پویش «حریف تو من هستم» گفت: در این پویش بیش از ۶ میلیون نفر برای مقابله با رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کرده‌اند و از سردار سلامی می‌خواهم این عزیزان را در گردان‌های احتیاط القدس سازماندهی کنند و آموزش دهند. در آخر هم از دولت انقلابی و وزیر امور خارجه عزیزمان به خاطر مواضع انقلابی‌شان تقدیر و تشکر می‌کنم که دیپلماسی مقاومتی را به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *