سرلشکر رشید: مهم‌ترین نتیجه عملیات تهاجمی حماس عبور از قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی است

9:47 - 04 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۱۲۶۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سرلشکر رشید: مهم‌ترین نتیجه عملیات تهاجمی حماس عبور از قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی است
فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) با بیان اینکه اسرائیل غاصب برای غلبه بر پیامد‌های شکست استراتژیک با هدف بازدارندگی در حمله زمینی به غزه حتماً گرفتار هزینه‌های فراوان خواهد شد مهم‌ترین نتیجه عملیات تهاجمی حماس را عبور از قدرت بازدارندگی اسرائیل دانست.

خبرگزاری میزان _ سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید امروز در جمع فرماندهان بسیج مستضعفین سراسر کشور اظهار داشت: فلسفه وجودی بسیج از سوی حضرت امام (رحمت الله علیه) شامل ایجاد بازدارندگی در برابر آمریکا با تشکیل بسیج مستضعفین و بسیج بیست میلیونی و گسترش آن به عنوان ارتش جهان اسلام بود. 

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) گفت: سازمان بسیج و فرماندهان با تدبیر و نیرو‌های فداکار بسیجی در برابر سه نوع تهدید شامل تهدیدات خارج از مرز‌های ایران اسلامی و نیز در برابر تهدیدگران داخلی که به دنبال بی ثباتی و تجزیه با حمایت خارجی هستند و در برابر تهدیدات منطقه ای، وظیفه و مأموریت دارند و بار اصلی دفاع و مقابله با تهدیدات، همواره برعهده بسیج بوده و خواهد بود. 

وی ضمن ارزیابی تهاجم حماس، افزود: رژیم صهیونیستی در برابر تهاجم حماس دچار غافلگیری استراتژیک شد. مشخصه تهاجم حماس در تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ (۷ اکتبر ۲۰۲۳) علاوه بر توانمندی اطلاعاتی و خلاقیت‌های تاکتیکی، نمایش اراده و قدرت ذهنی برای عبور از مفهوم ساخته شده قدرت و توان اطلاعاتی و امنیتی - نظامی بازدارنده اسرائیل غاصب در طی ۷۰ سال گذشته است و الگوی بازدارندگی اسرائیل شکست خورد.

سرلشکر رشید مهم‌ترین نتیجه عملیات تهاجمی حماس را عبور از قدرت بازدارندگی اسرائیل دانست و گفت: این تحول راهبردی، معادلات را تغییر داده و اسرائیل غاصب برای حمله به غزه با هدف ایجاد بازدارندگی مجدد، در تنگنای استراتژیک قرار گرفته است. 

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) افزود: رژیم صهیونیستی پس از سه هفته بمباران و کشتار غیر نظامیان در غزه که به لحاظ نظامی هیچ امتیاز و ارزش نظامی ندارد، یک هفته است که اعلام می‌کند قصد انجام عملیات زمینی به غزه را دارد.

وی با بیان اینکه اسرائیل غاصب برای غلبه بر پیامد‌های شکست استراتژیک با هدف بازدارندگی در حمله زمینی به غزه حتماً گرفتار هزینه‌های فراوان خواهد شد اظهارکرد: ضمن پذیرش پیامد‌های جنگ طولانی، طبق نظر اکثر کارشناسان نظامی، این تهاجم نظامی با شکست دیگری همراه خواهد بود. 

سرلشکر رشید گفت: فرماندهان و رزمندگان با تدبیر شجاعانه حماس با داشتن روحیه و انگیزه بالا و استحکامات دفاعی متعدد از جمله تونل‌های زیرزمینی و ذخائر کافی مهمات و مهارت‌ها و آموزش‌های نامتقارن و تجربیات گذشته، به پشتوانه جبهه مقاومت در شمال، شرق و جنوب، به خوبی قادر به مقاومت و ایستادگی در جنگ طولانی در برابر واحد‌های زرهی و مکانیزه ارتش متجاوز صهیونیستی هستند و شکست دیگری را بر ارتش اسرائیل تحمیل خواهند کرد، ضمن اینکه عامل اصلی در جنگ، عامل روحیه و انگیزه است که نفرات ترسوی واحد‌های زمینی ارتش اسرائیل فاقد آن هستند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *