زارع‌پور: اینترنت گران نمی‌شود

15:08 - 26 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۹۴۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
زارع‌پور: اینترنت گران نمی‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه برنامه‌ای برای گران‌کردن بسته‌های اینترنت وجود ندارد، گفت: تاخیر در شبکه‌های اینترنتی در ۲ ماه اخیر ۳۰ درصد کاهش یافته است.

خبرگزاری میزان- عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گفت: فعلاً برنامه‌ای برای افزایش قیمت بسته‌های اینترنت همراه نداریم.

وی در ادامه افزود: اگر اپراتور‌های بخش خصوصی بخواهند افزایش قیمت بدهند، باید از کمیسیون تنظیم مقررات، مجوز دریافت کنند.

زارع‌پور درباره مهلت اعلام‌شده ۲ ماهه برای بررسی وضعیت اینترنت گفت: این یک مهلت دوماهه نبوده بلکه کمیته‌ای برای بررسی وضعیت اینترنت در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل و جلسات متعددی برگزار شد.

وی بیان کرد: راهکار‌های کوتاه‌مدتی نیز پیشنهاد شد و ما اعمال کردیم. اکنون حدود ۲ ماه است که زمان تاخیر در شبکه حدود ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده و داشبورد‌های مدیریتی نیز این موضوع را نشان می‌دهد.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این مسیر ادامه دارد و این وزارتخانه برای ارتقای کیفیت شبکه در تلاش به‌صورت روزانه در تلاش است.

وی همچنین درباره توسعه اینترنت ماهواره‌ای در کشور و موضوع فیلترینگ تصریح کرد: متولی این امر شورای عالی فضای مجازی بوده و وزارت ارتباطات تنها متولی توسعه شبکه در کشور است.

زارع‌پور در پایان اعلام کرد: از هر شرکت ارائه‌دهنده اینترنت ماهواره‌ای که قوانین جمهوری اسلامی را رعایت کند استقبال خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *