پرداخت پول گندم‌کاران از جیب ابربدهکاران مالیاتی

13:13 - 26 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۹۰۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
پرداخت پول گندم‌کاران از جیب ابربدهکاران مالیاتی
مدیرکل مبارزه با فرار مالیاتی تهران گفت: بخشی از مطالبات گندم‌کاران و کلزاکاران از محل وصول مالیات از ابر بدهکاران مالیاتی که شامل ۹۰ شخص حقوقی و شرکتهای مرتبط با شرکتهای بزرگ فولادی وسیمانی بودند، پرداخت شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، مدیرکل مبارزه با فرارمالیاتی تهران با اشاره به مسدود شدن ۶ هزار حساب بانکی، از وصول ۲۵۰ هزار میلیارد ریال معوقات ابر بدهکاران مالیاتی در راستای مبارزه با فرار مالیاتی خبر داد و گفت: مبالغ مذکور به تأمین منابع سازمان هدفمندسازی از جمله پرداخت مطالبات گندمکاران و کلزاکاران تخصیص یافت.

کامران منصور با بیان اینکه ابر بدهکاران شناسایی شده در این عملیات، شامل بیش از ۹۰ شخصیت حقوقی اعم از شرکت‌های فولادی، پتروشیمی و سیمانی هستند، تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده اجرایی و براساس احکام قانون محاسبات عمومی کشور و مقررات اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم، از ابتدای مهرماه مبلغ ۲۵۰ هزار میلیارد ریال وصول و جهت پرداخت تعهدات این شرکت‌ها به بیت‌المال، به حساب خزانه واریز شد.

وی با اشاره به ارجاع پرونده‌های ابر بدهکاران صنعت نفت کشور به سازمان امور مالیاتی برای دریافت مطالبات معوق دولتی، اظهار داشت: بیش از ۶۱۰ هزار میلیارد ریال از حقوق عامه شناسایی و روند عملیات اجرایی و وصول آن آغاز شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *