زمین موردنیاز ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان فراهم شد

17:47 - 25 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۷۵۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
زمین موردنیاز ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان فراهم شد
بنیادمسکن انقلاب اسلامی و سازمان ملی زمین و مسکن تفاهم کردند که در ازای تحویل اراضی رایگان در روستا‌ها و حریم شهر‌های کوچک، ۵۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز ارسلان مالکی رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با محمد صالحی رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی تفاهم کردند که در ازای تحویل اراضی رایگان در روستا‌ها و حریم شهر‌های کوچک، ۵۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته شود.

 ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: تجربه عملکرد قبلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مشارکت ساخت طرح‌های مسکن سازی نشان می‌دهد که تفاهم نامه اخیر با این نهاد انقلابی، پیش‌تر از سایر تفاهم نامه‌های ساخت مسکن به سرانجام خواهد رسید و اقشار کم درآمد صاحب سرپناه خواهند شد.

غلام رضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم با اشاره به برنامه حمایت ازز ساخت مسکن محرومان توسط این نهاد انقلابی گفت: اولویت اصلی حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی (ره) ایجاد سرپناه برای محرومان است.

وی گفت: در قالب مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن نیز امسال واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین به روستاییان متقاضی مسکن را هدف گذاری کرده ایم و سال بعد نیز همین تعداد زمین برای ساخت مسکن نهضت ملی در روستا‌ها واگذار خواهیم کرد.

صالحی افزود: موضوع افزایش وام ساخت مسکن روستایی از ۲۰۰ میلیون تومان به ۳۵۰ میلیون تومان در کمیسیون تخصصی هیات دولت تصویب شده و منتظر اعلام جزئیات اعطای این وام هستیم.

بر اساس ۳ تفاهم نام‌های که دیروز میان این دو دستگاه امضا شد، درصورت اجرای پروژه‏های ملی مسکن در شهر‌های دارای جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تمامی اراضی مورد نیاز پروژه‌های نهضت ملی مسکن (در روستاها) و یا اراضی مورد نیاز برای تولید و عرضه مسکن روستایی، براساس مصوبات طرح‏ هادی روستا‌ها به بنیاد واگذار می‌شود.

همچنین در روستا‌های واقع در حریم شهر‌های دارای جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر، اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن منوط به واگذاری رایگان اراضی لازم است.
در روستا‌های واقع در حریم شهر‌های دارای جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز، اراضی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن متناسب با تعداد متقاضیان واجد شرایط و همچنین به منظور رفع نیازمندی‏های توسعه کالبدی و تولید مسکن روستایی، پس از وصول درخواست به صورت رایگان به بنیاد مسکن واگذار می‌‏شود.

در این تفاهم نامه همچنین تاکید شده است، بهره‏‌برداری از اراضی واگذار شده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، به صورت اجاره ۹۹ ساله به افراد واجد شرایط صورت می‌پذیرد.
علاوه بر این مسئولیت هر‏گونه پاسخ‏گویی درخصوص اراضی موضوع این تفاهم‏نامه اعم از اعتراض به تشخیص، مالکیت، دعاوی مطروحه در محاکم دادگستری، درخواست بها یا معوض و یا سایر عناوین مشابه، بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *