نایب رئیس مجلس: کشور‌های اسلامی معامله پرخسران و پرضرر با غرب را کنار بگذارند

15:29 - 25 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۷۳۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
نایب رئیس مجلس: کشور‌های اسلامی معامله پرخسران و پرضرر با غرب را کنار بگذارند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگرانی جدی صهیونیست‌ها و اربابان آن‌ها امروز این است که با حرکت جهادی که رخ داده، فرار مهاجرین مهاجم و غاصب از غزه آغاز شود و دولت جعلی رژیم صهیونیستی بی ملت بماند، گفت: فروپاشی این دولت با حرکت‌های صورت گرفته آغاز شده است.

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی و پس از پایان نشست با وزیر امور خارجه، گفت: از همکاران عزیزم در مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که خشم و انزجار خودشان را از رژیم صهیونیستی و اربابان آن‌ها ابراز داشتند.

وی با بیان اینکه از ساعت قبل و در جلسه غیرعلنی با حضور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وضعیت مسلمانان بی گناه غزه مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: از وزیر امور خارجه جناب آقای امیرعبداللهیان تشکر می‌کنیم که گزارش مفیدی را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب جلسه فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس ارائه کردند.

برای نظام سلطه و برخی از کشور‌های پیرو بسیار متاسفیم که شاهد نسل کشی مردم مسلمان غزه هستند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای نظام سلطه و برخی از کشور‌های پیرو بسیار متاسفیم که شاهد نسل کشی مردم مسلمان غزه هستند، ولی به جای دفاع از مظلوم میدان را برای خون خواری و خونریزی صهیونیست‌ها فراهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه هر حکومتی ۳ پایه اولیه دارد، تاکید کرد: یک پایه سرزمین است و یک پایه و رکن ملت و پایه سوم دولت است، اما نظام و رژیم صهیونیستی از انعقاد نطفه پلیدش وارونه بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری با بیان اینکه این رژیم ابتدا با اعلامیه بالفور انگلیسی در سال ۱۹۶۴ و به کمک آمریکایی‌ها آمدند و یک دولت مجعول آن هم بدون ملت و سرزمین در منطقه خلق کردند، تاکید کرد: همچنین سردمداران این رژیم آمدند و یهودیان صهیونیست را با وعده‌ها و مشوق‌هایی از سراسر دنیا به سمت فلسطین کوچ دادند تا عرصه را بر مردم فلسطین تنگ کنند. سردمداران این رژیم در مرحله سوم آمدند و سرزمین‌های مردم عرب فلسطینی را غصب کردند و بر ویرانه‌ها و خانه‌های آن‌ها شهرک‌های صهیونیست نشین را ایجاد کردند.

وی با بیان اینکه نگرانی جدی صهیونیست‌ها و اربابان آن‌ها امروز این است که با حرکت جهادی که رخ داده، فرار مهاجرین مهاجم و غاصب از غزه آغاز شود و دولت جعلی رژیم صهیونیستی بی ملت بماند، گفت: فروپاشی این دولت با حرکت‌های صورت گرفته آغاز شده است.

حجت السلام و المسلمین ذوالنوری افزود: در این بخش جا دارد کشور‌های اسلامی چند اقدام عملی را مدنظر قرار دهند. نخست آن‌هایی که در گرداب معامله غرب افتاده اند، این معامله پرخسران و پر ضرر را کنار بگذارند. دوم کسانی که حرکت منحوس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را آغاز و استمرار دادند از این مسیر جهنمی برگردند و مسیر خودشان را ادامه ندهند و سوم اینکه کشور‌های اسلامی و کشور‌هایی که ادعای حمایت از حقوق بشر دارند، حداقل کاری که می‌توانند کنند تحریم رفت و آمد اقتصادی و معاملات اقتصادی با رژیم صهیونیستی و یا هر دولتی که از رژیم صهیونیستی حمایت کند را فورا اجرایی کنند. همچنین در مرحله چهارم باید پشتیبانی‌های خودشان را به کشور‌هایی که در همسایگی فلسطین هستند گسیل کرده تا مسیر را برای یاری رساندن به مظلوم بی پناه فلسطینی فراهم کنند.

کشور‌های اسلامی در مسئله فلسطین باید فشار سنگین و همه جانبه خود را به مجامع بین المللی وارد کنند

حجت السلام و المسلمین ذوالنوری ادامه داد: همچنین کشور‌های اسلامی باید فشار سنگین و همه جانبه به مجامع بین المللی را وارد کرده تا به میدان بیایند و جلوی این نسل کشی و کوچ اجباری مردم مسلمان غزه را بگیرند.

اگر کشور‌های منطقه در جلوگیری از کشتار مردم مسلمان فلسطین اهتمام نداشته باشند امنیت نخواهد داشت

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین اگر کشور‌های منطقه در جلوگیری از کشتار مردم مسلمان فلسطین و غزه اهتمام و اقدامی انجام ندهند یقینا اگر این حیوان درنده خو یعنی رژیم صهیونیستی بتواند از این خاک ریز‌ها عبور کند، هیچ کشوری که امروز کوتاهی کند در منطقه امنیت نخواهد داشت.

حجت السلام و المسلمین ذوالنوری افزود: از نمایندگان نسبت به ابراز انزجار خودشان در پایان جلسه فراکسیون که با توضیحات وزیر امور خارجه شکل گرفت تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *