تمهیدات سازمان اتوبوسرانی برای تسهیل تردد شهروندان در فصل سرما

14:01 - 25 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۷۱۱
تمهیدات سازمان اتوبوسرانی برای تسهیل تردد شهروندان در فصل سرما
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از تدابیر و تمهیدات این مجموعه برای فصل سرما و بارش نزولات آسمانی خبر داد و گفت: به این منظور، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های لازم برای تسهیل تردد شهروندان با اتوبوس اندیشیده شده است.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ مهدی علیزاده با بیان اینکه به طور معمول با شروع فصول بارندگی و برودت هوا و بدلیل لغزندگی ترافیک معابر نیز افزایش می‌یابد، گفت: اتوبوسرانی تهران اقداماتی را در خصوص الزامات فنی و تجهیزاتی و همچنین شناسایی معابر پر شیب و با تقاضای سفر بالا انجام داده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه برای همه اتوبوس‌ها ضد یخ زده شده و نسبت به تجهیز اتوبوس‌ها به زنجیر چرخ اقدام شده است، اظهار کرد: نیرو‌های عملیاتی و نظارتی شرکت واحد با اشتغال حداکثری نسبت به نظارت و گشت‌های میدانی اقدام می‌کنند و خودرو‌های امدادی نیز در مسیر‌های شیب‌دار مستقر می‌شوند.

وی افزود: برای پیشگیری از سوانح رانندگی در زمان بارش برف و لغزندگی معابر به ویژه در پایانه‌ها و همچنین مناطق شمالی، هماهنگی لازم با شهرداری‌های مناطق برای دپوی کیسه‌های شن و نمک‌های صورت گرفته است.

علیزاده ادامه داد: تعمیرات و کنترل بخاری اتوبوس ها، اصلاح آسفالت توقفگاه ها، سرویس کارواش، روشویی و توشویی اتوبوس‌ها پس از بارندگی، تدارک مخلوط شن و نمک و قرار دادن در توقفگاه ها، کنترل کمی و کیفی مایع ضد یخ ناوگان، تعمیرات و نگهداری برف پاک کن اتوبوس ها، کنترل برق و باتری، بررسی و تعمیرات سیستم روشنایی داخل و بیرون اتوبوس‌ها و اورهال جایگاه‌های سوخت از دیگر اقداماتی است که در این ایام انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با بیان این مطلب که در برخی از ساعات روز در گره‌های ترافیکی در تقاطع ها، تصادفات و ورود خودرو‌ها شخصی به خط ویژه اتوبوس‌ها از عواملی است که در زمانبندی حرکت اتوبوس‌ها و خدمات رسانی ناوگان این شرکت اختلال ایجاد می‌کند، خاطر نشان کرد: ناوگان این شرکت تحت هر شرایطی در خدمت شهروندان است و در صورت بارش برف و برودت هوا با تمام توان تلاش می‌کنیم وقفه‌ای در خدمات‌رسانی به مسافران ایجاد نشود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *