اختصاص یک درصد درآمد حاصل از فروش خودرو و موتورسیکلت برای خرید آمبولانس

11:20 - 25 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۶۶۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
اختصاص یک درصد درآمد حاصل از فروش خودرو و موتورسیکلت برای خرید آمبولانس
شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده خودرو و موتورسیکلت مکلف شدند به ازای فروش هر دستگاه خودرو، ماشین آلات سنگین و سبک و موتورسیکلت، یک درصد از قیمت فروش خود را جهت خرید و تحویل آمبولانس و موتورلانس به جمعیت هلال احمر و ناوگان اورژانس زمینی سازمان اورژانس کشور اختصاص دهند.

خبرگزاری میزان - نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند الحاقی ۱ ماده ۶۹ این لایحه با ۱۳۳ رأی موافق، ۶۶ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع موافقت کردند.

براساس بند الحاقی ۱ ماده ۶۹ این لایحه؛ از سال دوم اجرای برنامه کلیه شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده خودرو و موتورسیکلت مکلفند حسب مورد به ازای فروش هر دستگاه خودرو، ماشین آلات سنگین و سبک و موتورسیکلت، یک درصد (%۱) از قیمت فروش خود را جهت خرید و تحویل آمبولانس و موتورلانس به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و ناوگان اورژانس زمینی سازمان اورژانس کشور اختصاص دهند.

در ادامه نمایندگان با بند الحاقی ۳ ماده ۶۹ نیز با ۱۷۷ رأی موافق، ۴ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع موافقت کردند.

براساس بند الحاقی ۳ ماده ۶۹ لایحه برنامه هفتم توسعه؛ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری سازمان‌های نظام پزشکی و نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران و سایر ذینفعان مکلف است در سال اول اجرای برنامه، سند جامع مراقبت‌های سلامت را تهیه نموده و به تصویب هیأت وزیران برساند و نسبت به اجرای آن از سال دوم اجرای این قانون اقدام کند.

براساس این گزارش نمایندگان با ارجاع ماده الحاقی ماده ۶۹ لایحه مذکور به کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه موافقت کردند.

براساس این ماده الحاقی ارجاعی؛ به منظور ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و دسترسی عادلانه مردم بر خدمات اورژانسی (۱۱۵) در اقصی نقاط کشور، سازمان اورژانس کشور مکلف است بر اساس طرح آمایش سرزمینی سالانه نسبت به توسعه پایگاه‌های زمینی اورژانس پیش بیمارستانی شهری و جاد‌های در شهرها، جاده‌ها، روستا‌ها و مناطق صعب العبور و همچنین توسعه پایگاه‌های هوایی و دریایی اورژانس پیش بیمارستانی اقدام نماید.

تبصره- جهت تکمیل زنجیره خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و سایر فعالیت‌ها و خدمات فوریت دار پزشکی در مناطقی که امکان ارائه خدمات زمینی و دریایی نباشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است با توسعه اورژانس هوایی از طریق تأمین بالگرد یا خرید خدمات اقدام نماید.

شایان ذکر است در جریان بررسی بند الحاقی ۲ ماده ۶۹، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس بند مذکور را قابل طرح ندانست، در نتیجه از برنامه حذف شد.

براساس بند الحاقی ۲ حذف شده؛ «سازمان تأمین خدمات درمانی پرسنل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران» به مصادیق بند «ج» ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم اضافه می‌گردد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *