تایید مجوز حضور ۵ رشته جدید در بازی‌های المپیک لس‌آنجلس ۲۰۲۸

11:05 - 25 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۶۵۶
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
تایید مجوز حضور ۵ رشته جدید در بازی‌های المپیک لس‌آنجلس ۲۰۲۸
هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک مجوز حضور پنج رشته پیشنهادی از سوی کمیته برگزاری بازی‌های المپیک لس‌آنجلس ۲۰۲۸ را تایید کرد.

خبرگزاری میزان - هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک IOC در یکصد و چهل و یکمین نشست خود در بمبئی هند، مجوز حضور پنج رشته پیشنهادی از سوی کمیته برگزاری بازی‌های المپیک لس‌آنجلس ۲۰۲۸ را تایید کرد.

حضور رشته‌های پنجگانه مدرن، اسکواش، لاکراس (رشته‌ای برگرفته از بازی‌های بومیان آمریکای شمالی)، بیسبال-سافتبال، فلگ فوتبال (نسخسه‌ای از فوتبال آمریکایی) و کریکت، با پیشنهاد شهر میزبان در بازی‌های المپیک ۲۰۲۸ به رسمیت شناخته شد.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک در این باره گفت: این برنامه برای بازگشت تابستانی بازی‌های المپیک به ایالات متحده پس از المپیک ۱۹۹۶ آتلانتاست. انتخاب این پنج رشته ورزشی جدید با فرهنگ ورزش آمریکا مطابقت دارد، ورزش‌های نمادین آمریکایی را به جهانیان نشان می‌دهد و در عین حال ورزش‌های بین المللی را به ایالات متحده می‌آورد. این ورزش‌ها بازی‌های المپیک لس‌آنجلس را منحصر به فرد خواهند کرد.

پیش‌تر رشته‌های بریکینگ، کاراته، کیک‌بوکسینگ و موتوراسپرت در فهرست اولیه لس‌آنجلس ۲۰۲۸ قرار گرفته بودند، اما حضور آن‌ها در بازی‌های المپیک منتفی شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *