مصوبه ماده ۲۲ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۱ شهرداری یاسوج باطل شد

10:52 - 25 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۶۵۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مصوبه ماده ۲۲ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۱ شهرداری یاسوج باطل شد
بازرس‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد از ابطال ماده ۲۲ تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۱ شهرداری یاسوج «تعرفه عوارض، بهاء خدمات مزایده اموال و املاک و مستغلات اعم از فروش و اجاره به میزان ۲.۵ درصد بهای معامله آن» با پیگیری بازرسی این استان خبرداد.

خبرگزاری میزان - محمدمهدی صالحی گفت: با توجه به اصل (۱۰٥) قانون اساسی، مبنی بر اینکه تصمیمات شورا‌ها نباید مخالف موازین اسلام و قوانین کشور باشد، بازرسی حسب اختیارات و وظایف مصرح در ماده (٢) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، مصوبه شورای اسلامی شهر یاسوج درخصوص «تعرفه عوارض، بهاء خدمات مزایده اموال و املاک و مستغلات اعم از فروش و اجاره به میزان ۲.۵ درصد بهای معامله آن» را مورد بررسی قرارداد.

وی ادامه داد: بر این اساس مشخص شد که این مصوبه برخلاف قوانین و مقررات مربوطه بوده از این رو به استناد تبصره (٢) ماده (٢) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور نسبت به تشکیل پرونده و ارائه گزارش آن جهت ابطال در دیوان عدالت اداری کشور اقدام کرد.

بازرس‌کل استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به پیگیری این موضوع، دیوان عدالت اداری نیز براساس گزارش این بازرسی‌کل، رأی به ابطال مصوبه از تاریخ تصویب کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *