سرلشکر سلامی: عملیات طوفان‌الاقصی اولین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم صهیونیستی است

15:54 - 24 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۵۴۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
سرلشکر سلامی: عملیات طوفان‌الاقصی اولین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم صهیونیستی است
فرمانده کل سپاه عملیات طوفان‌الاقصی را اولین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم جعلی صهیونیستی دانست و گفت: امروز هویت جعلی رژیم صهیونیستی فرو ریخته و جز یک پوسته توخالی چیز دیگری از آن‌ها باقی نمانده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در اولین همایش سراسری طرح و برنامه‌ریزی راهبردی سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، امنیت و امت اسلامی اظهار داشت: امنیت، شکوه و اقتدار امروز ما نشأت گرفته از خون‌های پاک شهدا و مجاهدانی است که در این مسیر نورانی ایثارگرانه از جان گذشتند تا آرزو‌های یک امت بزرگ را محقق کنند.

سردار سلامی از انقلاب اسلامی به‌عنوان پدیده غالب در دنیای امروز نام برد و گفت: منحنی تحولات عالم نشان داده که شعاع‌های درخشان انقلاب در جهان در حال گسترش است و قوس نزول دشمنان انقلاب اسلامی آغاز شده است.

وی افزود: با گذشت زمان جغرافیای انقلاب گسترده‌تر شده و فضای تنفس دشمنان کمتر می‌شود و با نگاهی به جغرافیای منطقه ملاحظه می‌کنیم که دشمن هم به لحاظ هندسی، جغرافیایی و مساحت حضور و هم به لحاظ کیفیت سیطره، در حال نزول و کاهش است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی باعث خروج دشمنان بزرگ از پناهگاه‌های راهبردی شده است، تصریح کرد: دشمنان ما امروز در معرض فرسایش و زوال و پذیرش واقعیت‌های جدید قرار گرفته‌اند و این موضوع، واضح و آشکار است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: دشمن وادار به تعطیلی راهبرد‌های خود اعم از دولت‌سازی در عراق و افغانستان و تسلط بر گذرگاه‌های استراتژیک شده و در حال عقب‌نشینی از راهبرد‌ها و نقشه‌های شومی است که برای امت اسلامی در سر می‌پروراند.

وی با بیان اینکه تحریم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نیز امروز کارکردی در روند مناسبات ما با سایرین نداشته است، گفت: هر سرزمینی که عرصه تسلط دشمنان منطقه‌ای ما بود، امروز دچار تحول شده و اراده سیاسی دشمن افول یافته است و به‌رغم برخورداری از قدرت، ثروت و ابزار‌های جنگ روانی و عملیات رسانه‌ای و تمام ظرفیت‌های موجود، برابر انقلاب اسلامی جز ناکامی و زوال، دستاوردی به همراه نداشته است.

فرمانده کل سپاه در ادامه تأکید کرد: انقلاب اسلامی امروز در حال توسعه و ترویج گفتمانی و تحمیل اراده سیاسی در تحولات است و این مسیر بدون توقف در حال جریان است.

سردار سلامی از عملیات طوفان الاقصی به‌عنوان جدیدترین رخدادی که نظام راهبردی دشمن را در معرض زلزله سیاسی و امنیتی قرار داده است، نام برد و افزود: هرچند جغرافیای این عمل تاکتیکی است، اما شعاع تأثیر آن جهانی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی به موضوعی جهانی مبدل شده است؛ این مهم حقیقتی آشکار است و همگان شاهد قوس صعود انقلاب برابر قوس نزول جبهه استکبار هستند.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: هر قدرتی به انقلاب اسلامی تکیه کرد، شکست نخورد و بقا یافت، اما در مقابل، هر قدرتی به آمریکا وابسته شده است، زوال و نابودی یافته و این واقعیتی انکارناپذیر است.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: امروز حجم جسم و وزن انقلاب اسلامی به قدری رشد یافته که دشمن توان و یارای مقابله با آن را ندارد و دشمنان امید به شکست دادن آن را از دست داده اند و راهبرد آن‌ها در این مقطع تنها تلاش برای ممانعت از شکل‌گیری شکست‌های بیشتر و حفظ وضع موجود است.

وی شور و نشاط امروز جامعه جوان در امت اسلامی را خاموش‌ناشدنی توصیف و تصریح کرد: هرچه دشمنان تلاش می‌کنند که میدان‌های جنگ را برابر ما بگشایند، روح جهاد در امت اسلامی شعله‌ورتر شده و محاسبات دشمن را بر هم می‌زند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: در این روند سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در دامنه قله‌ای که فرمانده معظم کل قوا در رأس آن قرار گرفته نقش تعیین‌کننده‌ای در تقابل انقلاب اسلامی با استکبار ایفا می‌کند.

سردار سلامی با بیان اینکه در تقابل با دشمنان جهانی بدون برهم زدن تعادل قدرت نمی‌توان باقی ماند، افزود: آمریکا و متحدان آن، امروز انقلاب اسلامی را تنها پدیده‌ای می‌دانند که هرچه بیشتر با او درگیر شوند، توان بیشتری می‌یابد و این واقعیت، جبهه استکبار را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.

فرمانده کل سپاه توسعه گفتمانی و نرم‌افزار تولید توان بومی را از وجوه متمایز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: ساختن سپاهی که بتواند اهداف بزرگ و متعالی را دنبال کند، برعهده تلاشگران عرصه طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی راهبردی است.

وی تأکید کرد: سپاه می‌بایست دامنه وسیعی از عمل، قدرت و تأثیر را برابر دشمنان بزرگ و متعدد و متکثر با ابزار‌های متنوع در تمامی عرصه‌ها ایجاد کند. امروز تنها مانع جهانی شدن غرب، انقلاب اسلامی است و سپاه در آسیب‌ناپذیرسازی انقلاب، نقش برجسته‌ای دارد.

سرلشکر سلامی یادآور شد: سپاه آموخته است که برای واژگون‌سازی تعادل قدرت‌ها به تکثیر قدرت با روحیه انقلابی بپردازد و این امروز به عنصری برای شکست دشمنان مبدل شده است.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به عملیات غرورآفرین طوفان الاقصی گفت: امروز رژیم صهیونیستی بنابر اذعان همگان نه‌تن‌ها متحمل شکست، بلکه تحقیر شده است و حماس به تنهایی و بدون اتکا به قدرت دیگری، آنان را دچار شکست بزرگی کرده است.

وی اظهار داشت: صهیونیست‌ها دیگر هر تلاشی در ادامه انجام دهند، تحقیر این رژیم را ترمیم نخواهد کرد؛ هیمنه پوشالی اسرائیل با عملیات حماس فروپاشید و واقعیت ناتوان آن برای همگان آشکار شد.

سردار سلامی با بیان اینکه بمباران ساختمان‌ها در هیچ منطقی نشان قدرت نیست، عنوان کرد: امروز هویت جعلی رژیم صهیونیستی فرو ریخته و جز یک پوسته توخالی چیز دیگری از آن باقی نمانده است.

فرمانده کل سپاه جنگ غزه را اولین مرحله از فروپاشی زودرس رژیم جعلی صهیونیستی خواند و گفت: سال گذشته تمام جبهه استکبار به میدان آمده بود تا انقلاب اسلامی را با شکست مواجه کند و به فضل الهی توفیقی نیافتند؛ اما امسال تمامی آن‌ها هم نمی‌توانند سرپوشی بر شکست بزرگ و تحقیرآمیز صهیونیست‌ها بگذارند.

سرلشکر سلامی در پایان خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان پاسدار و محافظ انقلاب اسلامی در قلب مبارزه با جبهه استکبار قرار دارد و تمامی عرصه‌ها را فرصتی برای مقابله و خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و خدمت‌رسانی به هموطنان قرار داده است و ساختن سپاهی قدرتمند بر عهده تلاشگران عرصه طرح و برنامه‌ریزی راهبردی است.

انتهای پیام/


ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۵
0
0
درود بر شرفت سردار
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *