تلاش هلال احمر برای برپایی بیمارستان صحرایی در نزدیکی مرز غزه

13:32 - 24 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۴۹۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
تلاش هلال احمر برای برپایی بیمارستان صحرایی در نزدیکی مرز غزه
کولیوند از ادامه تلاش‌ها برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم فلسطین خبر داد و گفت: برای برپایی بیمارستان صحرایی در نزدیکی مرز غزه و مداوای مردم مجروح فلسطین در حال رایزنی هستیم.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در همایش اخلاق امدادگری که به همت حوزه نمایندگی، ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و با حضور اندیشه‌ورزان برگزار شد، گفت: برگزاری این همایش با حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به فلسطین مقارن شده است. اتفاقاتی که هم اکنون در غزه در حال وقوع است در هیچ کجای دنیا رخ نداده که جهانیان در برابر آن سکوت کنند. امکان امدادرسانی و حتی ارسال اقلام اولیه زیستی برای مردم فلسطین و غزه وجود ندارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال تلاش و رایزنی هستیم تا از طریق مصر و در منطقه‌ای در کنار مرز غزه بیمارستان صحرایی برای مداوای مردم ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق در هلال احمر و در امدادگری توضیح داد: رعایت اخلاق امدادگری باعث ارتقای سرمایه اجتماعی هلال‌احمر می‌شود و از سویی، تمام اقدامات داوطلبانه و بشردوستانه داخلی و بین‌المللی هلال‌احمر در راستای اخلاق امدادگری انجام می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: اخلاق در عوامل فردی، مدیریتی، سازمانی، شغل، حرفه و همچنین اخلاق فراسازمانی از جمله مولفه‌های مهم و مورد توجه در همایش اخلاق امدادگری است، که امروز برگزار شد.

گفتنی است؛ همایش اخلاق امدادگری، از صبح امروز  دوشنبه (۲۴ مهر ماه) با حضور نماینده، ولی فقیه در هلال‌احمر، رئیس جمعیت، رئیس سازمان مدیریت بحران در شهر تهران و دیگر مسئولان و اندیشه‌ورزان و دانشگاهیان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *