وزارت اقتصاد ملزم به شبانه‌روزی کردن فعالیت گمرکات در مرز‌های زمینی کشور شد

10:54 - 24 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۴۴۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
وزارت اقتصاد ملزم به شبانه‌روزی کردن فعالیت گمرکات در مرز‌های زمینی کشور شد
نمایندگان مردم در مجلس وزارت امور اقتصادی را مکلف کردند نسبت به شبانه‌روزی کردن فعالیت گمرکات در مرز‌های زمینی و بنادر بزرگ و پرتردد کشور اقدام کند.

خبرگزاری میزان - نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه ۲۴ مهرم) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ب) ماده ۶۱ این لایحه با ۱۶۵ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس بند (ب) ماده ۶۱ این لایحه؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است با همکاری وزارت راه و شهرسازی، ظرف شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون نسبت به شبانه‌روزی کردن فعالیت گمرکات در مرز‌های زمینی و بنادر بزرگ و پرتردد کشور اقدام کند.

در ادامه نمایندگان بند (پ) این ماده را نیز بررسی و آن را با ۱۷۳ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

در بند (پ) ماده ۶۱ لایحه مذکور نیز آمده است؛ وزارت راه و شهرسازی مکلف است با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظرف ۶ ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون نسبت به اصلاح نظام تعرفه گذاری خدمات بندری و ایجاد سازوکار‌های لازم برای رقابتی کردن آن در مقایسه با بنادر منطقه اقدام کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *