رئیس مرکز وکلا: در کشور با توزیع عادلانه کارشناس رسمی مواجه نیستیم

10:53 - 24 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۴۱۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس مرکز وکلا: در کشور با توزیع عادلانه کارشناس رسمی مواجه نیستیم
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به اینکه در کشور با توزیع عادلانه کارشناس رسمی مواجه نیستیم گفت: کمبود کارشناس در برخی رشته‌های کارشناسی با برگزاری آزمون پیش رو در حال برطرف شدن است.

خبرگزاری میزان - حسن عبدلیان‌پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در سفری یک‌روزه به استان مرکزی در نشست با مسئولان ارشد قضایی استان مرکزی، هیئت مدیر کانون کارشناسان و مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه در استان مرکزی گفت: امروز یکی از مواردی که در حوزه کارشناسی وجود دارد بحث اطاله دادرسی ومشکلات آن در حوزه کارشناس رسمی است که در جلسه‌ای که اخیرا در حضور معاون اول قوه‌قضاییه با معاونان قوه قضاییه داشتیم موارد و مشکلاتی که در حوزه کارشناسی با آن روبه رو بودیم، احصاء شد و تصمیمات خوبی در زمینه یکسان‌سازی صلاحیت‌ها و رشته‌ها اتخاذ شد که به زودی ابلاغ و اجرا می‌شود وامیدواریم تا حدودی مشکل کمبود کارشناس رسمی مرتفع شود.

وی افزود: متأسفانه در کشور با توزیع عادلانه کارشناس رسمی مواجه نیستیم. در برخی رشته‌های کارشناسی با کمبود کارشناس مواجه هستیم که این نقیصه با برگزاری آزمون پیش رو در حال برطرف شدن است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به رتبه خوب و بالای دادگستری استان مرکزی در خصوص استفاده از سامانه انتخاب کارشناس بر اساس قرعه، اظهار کرد: در استان مرکزی ۶۰ درصد ارجاع امر کارشناسی به کارشناسان بر اساس قرعه توسط سامانه الکترونیکی انجام می‌شود که به فرایند توذیع عادلانه ارجاع کارشناسی‌ها به تمامی کارشناسان کمک می‌کند و رضایت مندی قضات، کارشناسان و مردم را در پی دارد.

عبدلیان پور در ادامه به موضوع آموزش کارشناسان اشاره و بیان کرد: بحث آموزش خیلی مهم است و اعتقاد داریم آموزش مفید و مستمر از مشکلات بعدی می‌کاهد و هم در زمینه آموزش در دوره کارآموزی و هم آموزش برای کارشناسانی که در حال فعالیت هستند در طول سال توسط اساتید برجسته، برنامه ریزی‌های خوبی داریم چراکه منتج به کارشناسی با دقت و سرعت بالا می‌شود در نهایت به رفع یکی از معضلات اصلی دستگاه قضا که همان اطاله دادرسی است، می‌انجامد.

گفتنی است در ادامه سفر رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به استان مرکزی، تفاهم‌نامه‌ای با صدا و سیمای استان مبنی بر تولید و پخش فیلم و سریال‌های حقوقی آگاهی بخش، امضاء شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *