بیش از ۸۲ هکتار از اراضی ملی در شهرستان میناب رفع تصرف شد

14:33 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۳۱۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
بیش از ۸۲ هکتار از اراضی ملی در شهرستان میناب رفع تصرف شد
دادستان میناب در استان هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۸۲ هکتار از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری میزان-ابراهیم طاهری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب گفت: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری هرمزگان، رفع تصرفات غیرمجاز و آزادسازی اراضی ملی به صورت مستمر از سوی دادسرای عمومی و انقلاب میناب مورد پیگیری قرار می‌گیرد و به دنبال آن طی ماه‌های اخیر در این شهرستان و توابع آن پس از اتخاذ تدابیر ویژه‌ای با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود، این تعرضات رفع و بسیاری از ساخت و ساز‌های غیرقانونی تخریب شد.

دادستان میناب همچنین در ادامه از رفع تصرف ۸۲ هکتار از اراضی ملی طی شش ماه اخیر در این شهرستان خبر داد و افزود: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده، بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه رفع تصرف این اراضی پس از صدور دستور قضایی و توسط یگان حفاظت ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و راه و شهرسازی انجام شده است، تأکید کرد: افرادی بدون اخذ مجوز‌های قانونی مبادرت به تصرف و تغییر کاربری این اراضی کرده بودند که با هدف صیانت از حقوق بیت المال نسبت به آزادسازی این اراضی و اعاده آن‌ها به وضع سابق اقدام شد.

طاهری تصریح کرد: با دستور قضایی، تمام ساخت و ساز‌های غیر مجاز موجود در این اراضی نیز تخریب شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب با هشدار به متصرفان غیرمجاز، خاطرنشان کرد: مقابله با تصرفات غیرقانونی به صورت بی امان و بدون هیچگونه مماشات ادامه خواهد یافت و هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی، دولتی و کشاورزی، برخورد قاطع دستگاه قضایی را به همراه داشت.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *