رایزنی وزارت بهداشت با سازمان‌های بین‌المللی پیرامون بحران انسانی غزه

12:56 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۳۰۸
رایزنی وزارت بهداشت با سازمان‌های بین‌المللی پیرامون بحران انسانی غزه
مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزارت بهداشت، در پی بحران انسانی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از زنان و کودکان فلسطینی، رایزنی و گفتگو‌هایی را با نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی حوزه سلامت در برنامه کاری خود قرار داده‌اند.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، در پی بحران انسانی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از زنان و کودکان فلسطینی، دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی وزارت بهداشت رایزنی و گفتگو‌هایی را با نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی حوزه سلامت در برنامه کاری خود قرار داده‌اند.

محمدحسین نیکنام در ادامه این پیگیری ها؛ طی تماس‌های جداگانه با محمد عبدالاحد؛ نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران و همچنین نماینده یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر رسالت سازمان‌های بین المللی در امور بشردوستانه و حقوق بشر بر لزوم فراهم نمودن کمک‌های بین المللی تاکید کرد.

وی ضمن اعلام آمادگی نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران در همکاری با سازمان‌های بین المللی، خواستار توجه جدی جامعه جهانی به زیرساخت‌های بهداشت و درمان نوار غزه و اقدام مناسب این نهاد‌ها جهت ارسال کمک‌های مورد نیاز برای رسیدگی به وضع کودکان و زنان و مجروحان حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی غزه شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *