زنجیره تامین و توزیع دارو در هلال‌ احمر تقویت می‌شود

11:57 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۲۸۷
دسته بندی: جامعه ، عمومی
زنجیره تامین و توزیع دارو در هلال‌ احمر تقویت می‌شود
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در جلسه مدیران ستادی و مسئولان داروخانه‌های این جمعیت تاکید کرد: تلاش هلال‌ احمر این است که با تقویت زنجیره تامین و توزیع، کمبود‌ها در حوزه دارو‌های خاص را جبران کند.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ اولین همایش هم‌اندیشی مدیران ستادی، مدیران عامل استان‌ها و مدیران داروخانه‌های جمعیت هلال احمر سراسر کشور با موضوع بررسی راهکار‌های تقویت زنجیره تامین و توزیع دارو در هلال احمر برگزار شد.

در این نشست پیمان نامدار، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به دستاورد‌های هلال احمر گفت: لباس هلال احمر جامه‌ای مقدس است؛ کارکنان این جمعیت در عرصه خدمت به مردم تا پای جان و در خط مقدم سختی‌ها، حضور دارند و گامی‌به عقب برنمی دارند.

وی افزود: خدمت به مردم در هلال احمر، موهبت بی بدیل خداوند است و عشق خدمت به مردم، همه ما را گرد هم آورده است. ما تلاش می‌کنیم تا گره‌ای از مشکلات مردم باز کنیم. داروخانه‌های هلال احمر نیز خادمان شبانه روزی مردم هستند و لحظه‌ای در تامین نیاز مردم درنگ نمی‌کنند.

نامدار ادامه داد: امروز داروخانه‌های هلال احمر علاوه بر رفع نیاز دارویی مردم، توانسته‌اند موجب رونق صنعت دارویی کشور شوند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر افزود: آیین نامه اداره داروخانه‌های هلال احمر نیز مدون شده تا این روند به شکلی جدی‌تر ادامه پیدا کند.

وی افزود: تکمیل زنجیره دارویی داروخانه‌ها و شبانه‌روزی شدن داروخانه آذربایجان شرقی از جمله مهمترین دستاورد‌های ماه‌های اخیر است و تلاش می‌شود تا این روند مثبت در سراسر کشور پیگیری شود.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر تاکید کرد: احداث داروخانه در استان ایلام، اخذ مجوز راه‌اندازی داروخانه فوریتی در آبادان، تامین دارو‌های خاص در خراسان جنوبی و بزودی تکمیل پروژه احداث داروخانه در سمنان از دیگر دستاورد‌های حوزه دارویی است که می‌تواند یک پوشش سراسری در کشور ایجاد کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *