گزارش|

عملکرد افتضاح پسران تکواندو در گرندپری چین/ تیم ملی جای سفر توریستی نیست

7:45 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۲۱۶
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
عملکرد افتضاح پسران تکواندو در گرندپری چین/ تیم ملی جای سفر توریستی نیست
نتایج ضعیف تیم ملی تکواندو پسران پس از ناکامی در بازی‌های آسیایی هانگژو کماکان ادامه دارد.

خبرگزاری میزان - تکواندو ایران با ۷ نماینده در بخش پسران و ۲ نماینده در بخش دختران در گرندپری چین حاضر شد و ماحصل این اعزام تنها یک مدال نقره در بخش بانوان توسط ناهید کیانی بود.

این نتایج به شدت ضعیف در حالی رقم خورد که هنوز مدت زمان زیادی از عملکرد غیرقابل دفاع این تیم در بازی‌های آسیایی نگذشته است.

فدراسیون جدید تکواندو در این روز‌های سرنوشت‌ساز عملکرد قابل دفاعی نداشته و به نظر می‌رسد قرار است فعلاً مجموعه تکواندو پشت نتایج تیم بانوان خصوصاً ناهید کیانی پنهان شود.

مهدی حاجی موسایی، ابوالفضل زندی، متین رضایی، مهران برخورداری، میرهاشم حسینی، ابوالفضل عباسی و سجاد مردانی در تیم پسران با یک سفر شبه توریستی به چین و قبول شکست‌های پشت سر هم کاری کردند تا شاید فدراسیون و کمیته فنی به این نتیجه برسند تا در کادرفنی این تیم بازنگری انجام دهند.

درست است که مدال نقره ارزشمند کیانی او را خیلی به سهمیه المپیک نزدیک کرد، اما در تیم پسران آنقدر اوضاع بد است که نمی‌توان با هیچ عینک خوش‌بینی این ناکامی‌ها را نادیده گرفت.

اگر با خودمان روراست باشیم آسمان تکواندو به قدری تیره است که در آن رنگ‌ها با هم تفاوتی ندارند و فعلاً باید به نتایج بسیار ضعیف تکواندو عادت کنیم مگر اینکه رئیس فدراسیون و اعضای کمیته فنی دست به کار شوند و جلوی نتایج غیرقابل دفاع تیم پسران را بگیرند.

هادی ساعی که خود قهرمان بزرگی در ورزش بوده هنوز در بخش مدیریتی با اشکالاتی مواجه است و شاید بهتر است از مشاوران توانمندتری در کنار خود بهره ببرد.

با این روند شاید تنها باید به فکر کسب سهمیه از طریق قاره‌ای باشیم و کسب مدال در المپیک را هم روی یخ بنویسیم.

در هر حال گرندپری چین تلنگر دیگری برای تکواندوی ایران بود و بهتر است عملکرد تیم مردان آنالیز شود، چون با پُر کردن اخبار تیم‌های پایه و پرداخت به مسائل کوچکتر، ذهن علاقه‌مندان به تکواندو از عملکرد سراسر انتقاد تیم پسران دور نمی‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *