مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان احضار شد

21:55 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۲۱۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان احضار شد
رئیس کل دادگستری استان سمنان از وصول گزارش هیئت بازرسان حوادث ناشی از کار مبنی بر تعیین مقصر حادثه معدن رزمجاه طزره دامغان خبر داد.

خبرگزاری میزان - محمد جعفر عبدالهی گفت: پس از بازدید میدانی به عمل آمده از معدن طزره با حضور هیئت بازرسان حوادث ناشی از کار، مقرر شده بود با دقت و سرعت گزارش هیئت ۳ نفره کارشناسی حوادث کار به مرجع قضایی ارائه شود.

وی اظهار کرد: به محض دریافت گزارش کارشناسی، به منظور رعایت تشریفات قانونی، مقصر احضار شد تا با اطلاع از نظریه صادره روند رسیدگی به پرونده به درستی انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: قانونگذار برای متهم حقوقی قائل است که از جمله آن اعتراض به نظریه بازرسان اداره کار است. 

عبدالهی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان سمنان در پی وقوع حادثه معدن طزره، قصد دارد بر مدار قانون با مقصران برخورد کند تا بخشی از آلام خانواده‌ها تسکین یابد؛ ولیکن نمی‌پذیرد بی‌عدالتی اتفاق بیفتد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: به منظور پیگیری مطالبات خانواده‌های جانباختگان و ارائه گزارش تکمیلی از آخرین اقدامات انجام شده و استماع مشکلات آنان، جلسه‌ای در هفته جاری با حضور مسئولان قضایی و اجرایی شهرستانی، استانی و کشوری مربوطه برگزار می‌شود تا حقوق خانواده‌ها هرچه زودتر بدست آید.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *