تحقق یک وعده؛ سازه خانه ووشو «برای امید» بشاگرد نصب شد

13:57 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۴۴
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
تحقق یک وعده؛ سازه خانه ووشو «برای امید» بشاگرد نصب شد
سازه مدرن «خانه ووشو برای امید» روستای دوگنویر شهرستان بشاگرد استان هرمزگان نصب شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، پیشتر امیر صدیقى، رئیس فدراسیون ووشو در دى‌ماه ۱۳۹۹ با سفر به منطقه بشاگرد واقع در شرق استان هرمزگان ضمن دیدار با ووشوکاران سندرک و بشاگرد از محل تمرین سانداکاران گافر و پارامون در روستای دوگنویر دیدن کرد.

در همان سفر نیز صدیقی به صورت رسمی اعلام کرد؛ در صورتى که قطعه زمینى در "گافر" به ووشو اختصاص داده شود با دعوت از خیرین و گروه‌هاى جهادى نسبت به ساخت یک سالن سقف کوتاه در این منطقه محروم اقدام خواهد شد و امروز پس از حدود ۳ سال از آن سفر، این وعده محقق شد؛ آن هم در وضعیت بسیار سخت مالی و سرشار از کم لطفی‌های که مسئولان وقت در ۲ سال گذشته به فدراسیون ووشو گذشت.

امروز یک سازه مدرن و مستحکم با قطر ۱۲ متر، مناسب و سازگار با شرایط آب و هوایی روستای دوگنویر بشاگرد همچون سازه‌هایی که نمونه‌های آن در جام‌جهانی فوتبال قطر در این مکان احداث شد و مقرر شد نسبت به تجهیز آن با وسایل مورد نیاز هنرجویان در زمان کوتاه نیز اقدام شود.

در همین راستا امیر صدیقی گفت: با توجه به علاقه زیادی که بچه‌های آنجا به ووشو پیدا کردند، تصمیم گرفتیم کاری کنیم که ماندگار شود. متأسفانه در منطقه گافر و پارامون بشاگرد هیچ سالن ورزشی وجود نداشت. در خمینی‌شهر و سردشت که در آن منطقه بود شاید سالن‌های خوبی ساخته شده بود، اما این شهر با روستا‌های گافر و پارامون نزدیک به چهار ساعت فاصله داشت و واقعاً گافر و پارامون دور‌ترین منطقه بشاگرد است.

وی افزود: روستای دوگنویر در این منطقه آدم‌های بسیار شریفی بودند و با رئیس شورای این روستا صحبت کردیم و او هم بسیار کمک کرد و یک زمین را برای احداث این سالن در نظر گرفتند. وقتی به تهران برگشتیم با گروهی از بچه‌های طراح و معمار هم صحبت کردیم. در فدراسیون ووشو دنبال این بودیم فضایی که قرار است بچه‌ها تمرین کنند فضای مناسبی برای حضور قهرمانان آینده ووشو باشد و شأن بچه‌ها و مربیان رعایت شود.

رئیس فدراسیون ووشو گفت: خدا را شاکرم که بار دیگر لطفش شامل حال ما شد و توانستیم در راستای مسئولیت اجتماعی، فعالیت‌های انسان‌دوستانه و کمک‌های مومنانه، به قول خود وفا کنیم و خانه "ووشو برای امید" را در روستای دوگنویر بشاگرد احداث کنیم. از تمام عزیزانی که در این مسیر ما را یاری کردند نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *