امدادرسانی هلال احمر به ۳۱۵۰ نفر در هفته سوم مهرماه

13:48 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۳۷
امدادرسانی هلال احمر به ۳۱۵۰ نفر در هفته سوم مهرماه
جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای با اشاره به اینکه بیشترین عملیات امداد و نجات در سومین هفته از مهرماه ۱۴۰۲، در استان‌های اصفهان، خراسان شمالی و آذربایجان شرقی بود، از امدادرسانی به ۳۱۵۰ نفر خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر به شرح زیر است:

۱. طی هفته گذشته و از ۱۵ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۲ در سطح کشور ۶۲۹ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات انجام شده که نسبت به هفته قبل از آن کاهش ۱۸ درصدی عملیات و خدمات امداد و نجات ثبت شد. بر پایه اطلاعات سازمان امداد ونجات، طی هفته گذشته با حضور نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به ۳۱۵۰ نفر خدمات لازم امداد و نجات ارائه شد، ۲۸۳ مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی انتقال و ۳۰۶ مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند. طی این مدت زمان، ۶۴ نفر آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری پیدا کردند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های اصفهان با ۸۰ عملیات، اصفهان با ۷۱ عملیات، خراسان رضوی با ۳۲ عملیات و مازندران با ۲۹ بوده است.

۲. طی هفته گذشته ۳۸۶ مورد عملیات امداد و نجات در سوانح جاده‌ای در محور‌های برون‌شهری کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به انجام رسیده که منجر به انتقال ۲۲۵ مصدوم به مراکز درمانی، درمان ۶۳ مصدوم در محل حادثه و رهاسازی ۷۳ مصدوم محبوس شده در خودرو طی ۷۲ عملیات نجات فنی شده است. لازم به ذکر است که انجام عملیات امداد و نجات جاده‌ای نسبت به هفته گذشته، ۱۶ درصد کاهش داشته است. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های اصفهان با ۵۳ عملیات، خراسان شمالی با ۲۴ عملیات و آذربایجان شرقی با ۲۴ عملیات بوده است.

۳. از ۱۵ تا ۲۱ مهر ۱۴۰۲ در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی ۱۶ استان کشور، ۳۴ مورد عملیات نجات و امداد توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است که طی این مدت زمان، ۱۶ نفر نجات یافته و به مناطق امن انتقال، ۱۱ نفر از مصدومین به مراکز درمانی انتقال و ۳ نفر در محل حادثه درمان شدند. انجام عملیات امدادی در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی نسبت به هفته گذشته، ۱۷ درصد کاهش داشته است. بیشترین عملیات امدادونجات در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد با انجام به ترتیب، ۵ و ۴ عملیات بوده است.

۴. در ۱۰ عملیات امداد و نجات در ۱۱ شهرستان (۶ استان کشور) و در ۱۱ منطقه عملیاتی به ۲۶۷۶ نفر خدمات امدادی ارائه شد و ۵ نفر اسکان اضطراری یافتند. بیشترین امدادرسانی در استان کرمان و با امدادرسانی به ۲۶۵۲ نفر (در عملیات توفان شن) بوده است.

۵. شهروندان توجه داشته باشند که در ایام پاییز از سفر به مناطق صعب‌العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفر‌های فردی و تک‌نفره پرهیز کنند. قبل از انجام سفر، بهتر است که به اخبار هواشناسی توجه کنند و در صورت احتمال بروز سیل و آبگرفتگی، از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها بپرهیزند. قرار گرفتن در نقاط امن و بلند و توجه به هشدار‌های امدادگران محلی در زمان بروز سیل و آبگرفتگی، توصیه می‎شود.

هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستانی و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند؛ همچنین برای دریافت آموزش‌های اولیه درباره امدادرسانی در حوادث، با مراجعه به سایت آموزش جمعیت هلال‌احمر khadem.ir نکات و موارد لازم را فراگیرند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *