نشست خبری اعلام برنامه‌های ایام میلاد حضرت سیدالکریم (ع) برگزار شد

13:42 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۳۵
نشست خبری اعلام برنامه‌های ایام میلاد حضرت سیدالکریم (ع) برگزار شد
نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام با حضور حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی معاون امور علمی و فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم علیه السلام و اصحاب رسانه روز شنبه بیست و دوم مهرماه در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی در این نشست با تشریح برنامه‌های بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: با پیشنهاد اینجانب و توافق شورای فرهنگی شهرستان ری مصوب شد هفته فرهنگی این شهرستان در هفته‌ای لحاظ شود که منتهی به ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) باشد.

وی افزود: امروز به مناسبت آغاز هفته فرهنگی شهرستان ری فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان به زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) نایل آمده و فرماندار در خصوص مسایل فرهنگی سخنرانی خواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی در خصوص برنامه فرهنگی هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: روز سه شنبـه ۲۵ مهرماه مصادف با اول ربیـع الثانـی از ساعت ۱۵ مراسم گل افشانی، عطر افشانی قبور و برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت شهداء مدفون در آستان مقدس و شهدای مدافع حرم شهرستان ری را خواهیم داشت.

وی افزود: در این روز مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا تراشیـون با موضوع "خانه‌ای مثل بهشت" و قرائت دعای توسل توسط حاج احمد نیکبختان بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی در خصوص برنامه‌های روز چهارشنبـه ۲۶ مهر (دوم ربیـع الثانـی) گفت: ویژه برنامه جشن ولادت با حضور نوجوانان و جوانان با مشارکت نواحی آموزش و پرورش شهرستان ری با سخنرانی تولیت محترم آستان مقدس حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر و مدیحه سرایی سید محمدرضا نوشه ور از ساعت ۹ صبح در مصلای امام علی (ع) برگزار خواهد شد.

معاون امورعلمی و فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم علیه السلام برگزاری هیئت نوباوگان حسینی را از برنامه‌های روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه ذکر کرد و افزود: این برنامه از ساعت ۱۵ در تالار شیخ صدوق (ره) برگزار می‌شود و همچنین در ساعت ۱۶ همین روز تجمع خادمین آستان مقدس همراه با مردم عزیز در میدان اصلی شهرری و حرکت بسوی حرم مطهر را خواهیم داشت.

وی افزود: آیین اهتزاز پرچم گنبد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام همراه با قرائت زیارتنامه توسط حاج احمد زین العابدین فرد و مدیحه سرایی حاج محمدرضا غلامرضازاده در روز پنجشنبه از ساعت ۱۶ در صحن امام حسن مجتبی (ع) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی در خصوص برنامه‌های شب ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام گفت: این برنامه با قرائت قرآن کریم توسط حاج حمیدرضا احمدی وفـا و قرائت زیارتنامه توسط حـاج مهـدی سماواتــی و مدیحه سرایی حـاج علـی مهـدوی نـژاد برگزار خواهد شد.

وی برنامه اصلی شب ولادت همراه با آییـن تلبس طلاب حـوزه علمیـه بـرادران آستان مقـدس حضرت عبدالعظیم (ع) را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: این برنامه با سخنرانی آیت الله شیــخ محسن کازرونــی عضـو مجلـس خبرگـان رهبــری بعد از اقامه نماز جماعت مغرب در مصلای امام علی (ع) خواهد بود.

به گفته حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی محفل ویژه انس با قرآن کریـم از ساعت ۲۲ در شبستان امام خمینی (ره) از دیگر برنامه‌های فرهنگی در شب ولادت خواهد بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عرفاتی قرائت دعای ندبه توسط حاج مرتضی طاهری و سخنرانی آیت الله سید مهدی میرباقری را از برنامه‌های سالروز ولادت در روز جمعه ۲۸ مهرماه مصادف با چهارم ربیـع الثانـی ذکر کرد و گفت: این برنامه از ساعت ۶ صبح در شبستان امام خمینی (ره) برگزار و از شبکه یک سیما به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

وی در خصوص برنامه شام ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام گفت: مراسم شام ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحـزاد و مدیحه سرایی حاج سید مهدی میرداماد بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عرفاتی در خصوص برنامه‌های روز شنبـه ۲۹ مهرماه (پنجم ربیـع الثانـی) گفت: اختتامیه هفته فرهنگی شهرستان ری در این روز در تالار شیخ صدوق (ره) برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این روز مراسم غبارروبی حرم مطهر حضرت صالح بن موسی الکاظم علیه السلام با حضور تعدادی از خادمان حرم حضرت عبدالعظیم علیه السلام در آن بارگاه ملکوتی انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عرفاتی در خصوص برنامه‌های روز یکشنبـه ۳۰ مهرماه (ششم ربیـع الثانـی) گفت: محفل انس با قرآن کریم ویژه بانوان از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در تالار شیخ صدوق (ره) برگزار و همچنین ویژه برنامه شب شعـر با حضور شاعران آیینی و مداحان اهل بیت علیهـم السلام بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در تالار شیخ صدوق (ره) برگزار می‌شود.

وی در خصوص برنامه‌های روز دوشنبـه اول آبان ماه (هفتم ربیـع الثانـی) گفت: با حضورهیئت ویژه بانوان از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در تالار شیخ صدوق (ره) مراسمی برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عرفاتی افزود: ویژه برنامه شب ولادت حضرت امام حسن عسکـری علیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعـی و مدیحه سرایی حاج حسن شالبافان بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

معاون امور علمی و فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم علیه السلام برگزاری مسابقات فرهنگی در سایت و شبکه‌های اجتماعی آستان مقدس را از دیگر برنامه‌های اداره کلّ تبلیغات و ارتباطات آستان حضرت عبدالعظیم (ع) ذکر کرد و افزود: حضور و صبحگاه سپاه حضرت سیدالشهداء علیه السلام روز دوشنبه ۲۴ مهرماه از ساعت ۱۰ صبح در صحن امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار خواهد شد.

وی با بیان این که حضور و سخنرانی یکی از مسئولین شهرستان در طول هفته فرهنگی ری (۲۲ تا ۲۸ مهرماه) بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در شبستان امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد، گفت: روز شنبه فرماندار ویژه شهرستان ری، روز سه‌شنبه دادستان و رئیس دادگستری شهرستان ری، روز چهارشنبه فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء علیه السلام و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس اتاق اصناف شهرستان ری و روز پنجشنبه رئیس اداره تبلیغات و رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری و همچنین روز جمعه، امام جمعه محترم شهرستان ری در رابطه با این موضوع سخنرانی خواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی هماهنگی برگزاری مراسم و قرائت زیارتنامه حضرت عبدالعظیم علیه السلام در اعتاب مقدسه کشور را از دیگر برنامه‌های هفته گرامیداشت ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) ذکر کرد.

وی افزود: مدیحه سرایی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در شبستان امام خمینی (ره)، حضور تعدادی از خدام آستان مقدس در هیئات مذهبی، مساجد شهر تهران و ری، ادارات و مدارس، زندان‌ها و منزل خانواده شهدا بمنظور اهداء تبرکات و پرچم متبرک از برنامه‌های هر روز هفته ولادت خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی برگزاری ویژه برنامه‌ای برای زائران غیر ایرانی را از دیگر برنامه‌های هفته ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) ذکر کرد و افزود: برگزاری مسابقات فرهنگی در سایت و شبکه‌های اجتماعی آستان مقدس، حضور خدام در برنامه‌های مختلف در صدا و سیما، برگزاری مراسم جشن تکلیف، برگـزاری مراسم جشن عقـد ازدواج جوانان و اجرای برنامه معرفت زیارت برای گروه‌های بازدیدی از دیگر برنامه‌هایی است که به صورت روزانه در این هفته برگزار می‌شود.

وی بازدید رایگان از موزه آستان مقدس و مرکز نجوم و آسمان نما را از دیگر برنامه‌های ایام هفته ولادت ذکر کرد و افزود: اجرای طرح مواسات و کمک مومنانه (توزیع بسته‌های ارزاق بین مستمندان) و ارائه تخفیف در فروشگاه‌های زائر و متبرکات آستان مقدس توسط اداره نذورات از دیگر برنامه‌های هفته گرامیداشت ولادت حضرت عبدالعظیم (ع) خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین عرفاتی افزود: قرار شد در روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه از ساعت ۷ صبح تا ۱۹ ویزیت پزشکان عمومی و متخصص و فوق تخصص و تزریقـات، پانسمان و سرم تـراپـی در دارالشفاء کوثر به صورت رایگان انجام شود.

معاون امور علمی و فرهنگی در پایان از همه‌ی خدمتگزاران عزیز در آستان مقدس و مدیران محترم شهرستان ری و تمامی افرادی که به هر نحوی در اجرای برنامه‌ها حتی با شرکت و حضور در مراسم‌ها کمک رسانند، اصحاب رسانه که در جبهه جهاد تبیین حضور دارند، تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *