اثربخشی بیشتر کمک‌های مردمی‌ با همکاری مستمر هلال‌احمر و خیریه‌ها محقق می‌شود

12:09 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۱۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
اثربخشی بیشتر کمک‌های مردمی‌ با همکاری مستمر هلال‌احمر و خیریه‌ها محقق می‌شود
رئیس جمعیت هلال احمر در نشست با مسئولان خیریه‌های خارج از ایران، بر استمرار روابط و تعامل با سازمان‌های مردم‌نهاد در جهت تاثیرگذاری بیشتر خدمات بشردوستانه به هموطنان تاکید کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ نشست هم اندیشی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با موسسه خیریه مپ (مادران علیه فقر) با حضور پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر و با محوریت افزایش تعامل و همکاری با موسسه‌های خیریه خارج از کشور برگزار شد.

کولیوند گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی است که کار‌های خیرخواهانه را انجام می‌دهد. هلال احمر در بحث بهداشت، درمان و توانبخشی در ۱۲ کشور بیمارستان و درمانگاه دارد و برای قشر نیازمند خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در داخل کشور بیش از ۲۰۰ مرکز توانبخشی و ۴۰ داروخانه داریم که به افراد نیازمند خدمت رسانی می‌کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در سطح مدارس، مساجد و محلات کانال‌هایی را برای پیشگیری و جلوگیری از بلایا و آسیب‌ها و همچنین پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی ایجاد کرده‌ایم و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار داوطلب جوان در هلال احمر جذب کرده‌ایم که به تمام معنا، ایثارگر هستند.

به گفته این مقام مسئول، استعدادیابی و آموزش دانش‌آموزان در کانون‌های دانش‌آموزی برای پیشگیری از مخاطرات و کاهش آسیب‌ها از جمله سایر اقدامات هلال احمر است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در بیمارستان نورافشار به کودکان معلول خدمات توانبخشی ارائه می‌دهیم و خیرین می‌توانند برای به روز کردن تجهیزات این بیمارستان ورود کنند. خیریه‌ها می‌توانند اقداماتی انجام دهند تا کمک‌ها هم موثرتر باشد و هم هدر نرود.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: خیرین و سازمان‌های غیرایرانی می‌توانند در اهداف و برنامه‌های بشردوستانه هلال‌احمر در داخل کشور مشارکت کنند تا تسهیل‌گری‌های لازم انجام شود.

وی افزود: اهداف مشترک هلال احمر و خیرین و خیریه‌ها خدمت به مستمندان و نیازمندان است و این اقدامات می‌تواند با همکاری مستمر، اثربخشی بیشتری داشته باشد. هر خیری که به هلال احمر مراجعه کند این جمعیت کار خیر آن‌ها را بر عهده می‌گیرد و گزارش کار مکتوب و مستند و نحوه هزینه کرد مبلغ اهدایی را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

گفتنی است؛ این جلسه در راستای تاکید بر استفاده از ظرفیت خیریه‌های عام المنفعه خارج از کشور تشکیل و در این جلسه شهرناز نورمحمدی مدیرعامل موسسه مپ (مادران علیه فقر) شعبه ونکور از کانادا، دلفریب فنایی بنیان گذار موسسه مپ (مادران علیه فقر) در آمریکا، موسسه خیریه کودکان مهر و خیریه نیک گامان جمشید، حضور داشتند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *