تیم‌های نظارت بر توزیع سوخت با دستور قضایی در پمپ‌بنزین‌های استان هرمزگان مستقر شدند

11:55 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۰۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تیم‌های نظارت بر توزیع سوخت با دستور قضایی در پمپ‌بنزین‌های استان هرمزگان مستقر شدند
رئیس کل دادگستری هرمزگان از استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و پمپ‌بنزین‌های این استان با هدف جلوگیری از معطلی مردم و تشکیل صف‌های طولانی انتظار در این جایگاه‌ها خبر داد.

خبرگزاری میزان_ اجرای طرح استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و پمپ‌بنزین‌های استان هرمزگان با حضور مهدی دوستی استاندار، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری، علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی، مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، مدیران دستگاه‌های امنیتی، مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، نمایندگان انجمن‌های حمل‌ونقل و جایگاه‌داران استان هرمزگان در بندرعباس آغاز شد.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان در این مراسم با اشاره به اینکه قاچاق سوخت از جهات مختلف از جمله خسارت به بیت‌المال، آسیب‌های اجتماعی و احساس ناامنی ناشی از آن تبعات مخربی را به همراه دارد، گفت: از امروز تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌های استان هرمزگان مستقر شده‌اند و بر رعایت نوبت و قوانین و مقررات در فرآیند سوختگیری نظارت می‌کنند.

وی در تشریح فرآیند فعالیت تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌های استان هرمزگان بیان کرد: پس از ثبت اطلاعات اشخاص و خودرو‌های دریافت کننده سوخت در سیستم ضمن ارزیابی تعلق کارت سوخت به خودروی مذکور، مدارک فعالیت خودرو و تعداد دفعات سوخت‌گیری‌های قبلی نیز با استفاده از کارت مورد نظر بررسی می‌شود.  

تیم‌های نظارت بر توزیع سوخت با دستور قضایی در پمپ‌بنزین‌های استان هرمزگان مستقر شدند

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: اعضای این تیم در مرحله اول تعلق کارت سوخت به راننده‌ها را بررسی می‌کنند.

وی افزود: این تیم‌ها همچنین بررسی می‌کنند که فرد دریافت‌کننده سوخت حتماً گواهینامه راهنمایی و رانندگی داشته باشد.

قهرمانی با تاکید بر نظارت دقیق بر روند سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت عنوان کرد: اعضای تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌های استان وظیفه دارند مدارک تردد و بارنامه کامیون‌ها و وسایل نقلیه ترانزیتی را نیز بررسی کنند تا دفعات و فرآیند سوخت‌گیری آن‌ها مورد رصد و نظارت دقیق قرار گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۶ جایگاه سوخت در سطح شهر بندرعباس فعالیت می‌کنند که تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در تمام این جایگاه‌ها مستقر شده‌اند.  

تیم‌های نظارت بر توزیع سوخت با دستور قضایی در پمپ‌بنزین‌های استان هرمزگان مستقر شدند

رئیس کل دادگستری هرمزگان یادآور شد: اعضای تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها شامل نمایندگانی از دستگاه قضایی، پلیس، کارشناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، اعضای تیم‌های مهندسی جایگاه‌ها و کارشناسان فناوری اطلاعات است.  

وی هدف از اجرای این طرح را تسریع در روند خدمت‌رسانی به مردم و جلوگیری از ازدحام و تشکیل صف‌های طولانی انتظار در این جایگاه‌ها عنوان کرد.  

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با بیان اینکه روند اجرای این طرح به مروز زمان با استفاده از سامانه‌های هوشمند انجام خواهد شد ابراز امیدواری کرد در نتیجه اجرای این طرح ضمن مقابله جدی با قاچاق سوخت و تاراج سرمایه‌های ملی از مبادی رسمی و غیررسمی و کاهش تصادفات جاده‌ای ناشی از تردد خودرو‌های سوخت‌بر و وسایل نقلیه فاقد پلاک صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی حاصل شود.  

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *