بازخوانی جنایات منافقین|

ترور آیت‌الله دستغیب پس از شکست رژیم بعث در جبهه‌ها؛ دختر ۱۹ ساله‌ای که تروریست شد

11:49 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۱۰۷
دسته بندی: سیاست ، عمومی
ترور آیت‌الله دستغیب پس از شکست رژیم بعث در جبهه‌ها؛ دختر ۱۹ ساله‌ای که تروریست شد
امام خمینی (ره) در پیامی به مناسبت شهادت آیت‌الله دستغیب توسط منافقین بیان کردند: این کوردلان می‌خواهند شکست‌های لشکر کفر را و آتشی که به جان دوستان و اربابانشان از پیروزی رزمندگان ایران افتاده است با خون این مردان خدا فرونشانند؟

خبرگزاری میزان – عزل بنی‌صدر در خرداد سال ۶۰ سرآغاز عملیات‌های تروریستی سازمان منافقین و مبارزه مسلحانه آن‌ها با انقلاب مردم ایران بود، منافقین از خرداد ۱۳۶۰ تا پایان این سال بیش از صد نفر از مقامات و سران درجه اول نظام را به شهادت رساندند؛ آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب یکی از این شهدا بود.

آیت‌الله دستغیب که قبل از انقلاب در مقابل ماجرا‌هایی مانند جشن هنر شیراز، تغییر تاریخ هجری به شاهنشاهی و لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی و به رسمیت شناختن اسرائیل توسط رژیم شاه مخالفت خود را اعلام کرده و چندین بار دستگیر و زندانی شده بود پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی امام خمینی (ره) به سمت امامت جمعه شهر شیراز منصوب شد.

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های انقلابی شهید آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب در راه تثبیت انقلاب، تبیین خط امام و رسوا کردن گروهک‌های معاند و ضد انقلاب بود.

ترور آیت‌الله دستغیب پس از شکست رژیم بعث در جبهه‌ها؛ دختر ۱۹ ساله‌ای که تروریست شد

شهید دستغیب در خطبه‌های نماز جمعه در تاریخ ۱۸ آبان ۱۵۳۸ در مورد تبیین برخی فعالیت‌های ضدانقلاب و نقش آمریکا در فربه‌سازی آن‌ها گفت: «امریکا پس از بیرون رفتن از ایران و کشف لانه جاسوسی سرگرم توطئه‌ها یکی پس از دیگری شد، از آن‌جمله دست به تشکیل گروهک‌ها زد و به واسطه آن‌ها اغتشاش‌ها به راه انداخت.»

وی گروهک منافقین را پرورش یافته آمریکا دانست و عنوان کرد: «این‌ها گرگ‌هایی هستند که دشمن اسلام هستند. همان‌که آمریکا می‌خواهد، صهیونیزم می‌خواهد خط آن‌ها را.»

آیت‌الله دستغیب در خطبه‌های نماز جمعه ۱۳ آذر ۱۳۶۰ نیز خطاب به منافقین گفت: «دیدید با این ملت نمی‌توانید بجنگید...؟ بدانید تا نفر آخرتان را این ملت خواهد گرفت و به جزا خواهد رسانید تا یک خانه تیمی از شما باقی مانده است آن را نیز خواهد گرفت...»

ترور آیت‌الله دستغیب پس از شکست رژیم بعث در جبهه‌ها؛ دختر ۱۹ ساله‌ای که تروریست شد

همین سازش ناپذیری آیت‌الله دستغیب باعث شد تا سه سال پس از پیروز انقلاب اسلامی در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح ۲۰ آذرماه ۱۳۶۰ در حالی که به طرف میعادگاه نماز جمعه در حال حرکت بود، توسط «گوهر ادب آواز» تروریست ۱۹ ساله و از اعضای منافقین به شهادت برسد.

این عضو گروهک تروریستی منافقین با بستن بمب به روی شکم، خود را به عنوان زنی حامله معرفی کرد که ضرورت دارد مطلب مهمی را به آیت‌¬الله بگوید و بعد از نزدیکی به شهید دستغیب با منفجر کردن بمب امام جمعه وقت شیراز و ۱۲ تن از همراهان و مردم را به شهادت رساند.

در پی شهادت آیت‌الله دستغیب، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در پیامی اعلام کردند: «امروز، روز جمعه ونماز وعبادت، دست جنایتکار امریکاییان یک شخصیت ارزشمند که مربی بزرگ و عالمی عامل که گناهش فقط تعهد به اسلام بود، از دست ملت ایران و اهالی محترم فارس گرفت و حوزه‌های علمیه و اهالی ایران را به سوگ نشاند. حضرت حجت الاسلام و المسلمین شهید حاج سید عبدالحسین دستغیب را که معلم اخلاق و مهذب نفوس و متعهد به اسلام و جمهوری اسلامی بود با جمعی از همراهانشان به شهادت رساندند و خدمت خود را به ابرقدرت و ابر جنایتکار زمان ایفا کردند، به گمان آن که به ملت رزمنده ایران آسیب رسانند و آنان را در راه هدف به سستی بکشند. این کوردلان نمی‌بینند که در هر شهادتی و در هر جنایتی ملت متعهد به اسلام و کشور، مصمم‌تر و در صحنه حاضرترند؟ اینان پس از بمباران شهر‌ها در جنوب و غرب و قتل‌عام‌های فجیع مردم بی‌‌پناه، فریاد جنگ جنگ تا پیروزی را نشنیدند که ملت وفادار، شهادت را در راه خدا با آغوش باز پذیرا هستند؟ یا می‌خواهند شکست‌های لشکر کفر را و آتشی که به جان دوستان و اربابانشان از پیروزی رزمندگان ایران افتاده است با خون این مردان خدا فرو نشانند؟»

ترور آیت‌الله دستغیب پس از شکست رژیم بعث در جبهه‌ها؛ دختر ۱۹ ساله‌ای که تروریست شد

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *