مستند پر رمز و راز «همه وحشی‌ها را نابود کنید» در شبکه افق

11:32 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۰۹۹
مستند پر رمز و راز «همه وحشی‌ها را نابود کنید» در شبکه افق
مستند چهار قسمتی «همه وحشی‌ها را نابود کنید» با گویندگی ۲۰ نفر از گویندگان گفتار فیلم در واحد دوبلاژ اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل سیما دوبله شد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند «همه وحشی‌ها را نابود کنید» در گونه مستند تاریخی محصول ۲۰۲۰ آمریکا، قرار است از شبکه افق سیما پخش شود.

مدیر دوبله این مستند امیرصالح کسروی است. شیلا آژیر، دانیال الیاسی، محمد بهاریان، محمد تنهایی، ارسلان جولایی، امیر حکیمی، حمیدرضا معینی رضایی، علی اصغر نیک رضایی، منوچهر زنده دل، لادن سلطان پناه، ابوالفضل شاه بهرامی، مریم شاهرودی، میلاد فتوحی، پویا فهیمی، رامین کاملی، امیربهرام کاویانپور، اسفندیار مهرتاش، صنم نکواقبال، حسین نورعلی و امیر صالح کسروی صداپیشه‌های این اثر بوده‌اند.

این مستند، استعمار و نسل‌کشی‌های متعدد و تاثیر این دو در کنار امپریالیسم و نژاد پرستی سفید پوستان در طول تاریخ را نشان می‌دهد. همچنین تاثیرات استعمار اروپا در جامعه امروز آفریقا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مجموعه‌ای در چهار قسمت که به ریشه‌های نژادپرستی و نسل کشی‌های متعدد و نهادینه شدن نظام استعماری و نژادپرستی در آمریکا و اروپا در طول تاریخ می‌پردازد. اثر با استفاده از نریشن، تصاویر آرشیوی و ... به روایتی پیچیده و عمیق می‌پردازد که از لحاظ ساختار نیز قابل توجه است. مستند از لحاظ کارگردانی و تدوین نیز قابل توجه و تامل است و با ایجاد فضایی پر رمز و راز ما را با ابعاد پنهان تاریخ و ریشه بسیاری از وقایع امروزی آشنا می‌سازد.

واحد جستجوی اداره کل تامین و رسانه بین‌الملل مسئولیت رصد این اثر را بر عهده داشته و پس از طی مراحل تایید و تخصیص (مشخص شدن شبکه‌ی پخش کننده)، نسخه اصلی را تهیه و تأمین کرده و اکنون پس از طی شدن روند‌های ترجمه، ویراستاری و سپس دوبله، قرار است پس از آماده سازی از شبکه‌ی افق، برای مخاطبان پخش شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *