کیفرخواست شهردار و اعضای شورای شهر یکی از شهر‌های ساوجبلاغ به اتهام دریافت رشوه صادر شد

10:49 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۰۸۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
کیفرخواست شهردار و اعضای شورای شهر یکی از شهر‌های ساوجبلاغ به اتهام دریافت رشوه صادر شد
رئیس کل دادگستری استان البرز از اعلام صدور کیفرخواست شهردار و اعضای شورای شهر یکی از شهر‌های شهرستان ساوجبلاغ به اتهام تشکیل شبکه ارتشاء خبر داد.

خبرگزاری میزان - حسین فاضلی هریکندی از صدور کیفرخواست شهردار و اعضای شورای شهر یکی از شهر‌های شهرستان ساوجبلاغ به اتهام تشکیل شبکه ارتشاء خبر داد و گفت: تعداد متهمان به ۱۳ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه پس از بازداشت شهردار یکی از شهر‌های ساوجبلاغ با گزارش اداره کل اطلاعات استان البرز، تحقیقات مشخص کرد که تمام اعضای شورای شهر نیز با وی مشارکت داشته‌اند گفت: بر این اساس تمام اعضای شورای شهر نیز بازداشت شدند که در تحقیقات به بزه‌های ارتکابی اقرار کردند.

رئیس کل دادگستری استان البرز اضافه کرد: متهمان شامل شهردار و اعضای شورای شهر در ابتدا با انتصاب نزدیکان خود در پست‌های کلیدی شهرداری، ضمن ارتباط‌گیری با برخی صاحبان کارخانجات و مالکان، سازنده‌های غیرمجاز و حتی مجاز و عوامل تغییر کاربری غیرمجاز، اقدامات خود را پیگیری می‌کردند.

وی به ابعاد دیگر فعالیت این شبکه شکل یافته اشاره کرد و افزود: در ادامه با ایجاد روابط ناسالم مالی از طرق مختلف، مدیریت پرونده‌های مربوط به مالکین و پرونده‌های طرح شده در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری، اعمال فشار روحی و کاری و یا با طرح موانع غیرقانونی راساً یا از طریق عوامل خود، از طرفین رشوه در قالب وجه نقد، سکه و دلار دریافت می‌کردند.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه در این پرونده علاوه بر شهردار و اعضای شورای شهر، دو نفر از کارمندان شهرداری نیز به اتهام دریافت رشوه بازداشت شده‌اند، متذکر شد: همچنین پنج نفر از اشخاص خارج از شهرداری شامل چهار شخص حقیقی و یک شخص حقوقی به اتهام پرداخت رشوه تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: پرونده پس از صدور کیفرخواست به اتهام «تشکیل شبکه ارتشاء»، «تحصیل مال نامشروع» و «پولشویی» در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان البرز در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری استان البرز متذکر شد: با توجه به بازداشت شهردار و تمام اعضای شورای شهر، مطابق قانون، در غیاب شورای شهر، شهردار از سوی استاندار البرز منصوب شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *