تولید نفت خام در «بام نفت ایران» به ۵۸۰ هزار بشکه در روز رسید

10:28 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۰۸۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
تولید نفت خام در «بام نفت ایران» به ۵۸۰ هزار بشکه در روز رسید
مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران با اشاره به اینکه تولید واقعی نفت خام این شرکت به بیش از ۵۸۰ هزار بشکه در روز رسیده است، گفت: این روند حاصل تلاش شبانه‌روزی مدیریت‌های ذی‌ربط در ستاد مناطق نفت‌خیز جنوب و تلاش جهادی همکاران شرکت نفت و گاز گچساران است.

خبرگزاری میزان - به گزارش شانا، غلامرضا کمالی در نشست پیش‌بینی پنج‌ساله بهره‌دهی چاه‌های شرکت نفت و گاز گچساران (نیمه دوم سال ۱۴۰۲) گفت: این شرکت در محدوده چهار استان خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر و با بهره‌برداری از ۱۶ میدان فعال نفت و گاز، در حال فعالیت است.

وی افزود: با وجود حجم بالای مشکل در تأسیسات، از نظر مقدار تولید مقام دوم را در سطح مناطق نفت‌خیز جنوب داریم و توانسته‌ایم حدود ۱۰۰ درصد از برنامه تولیدی خود را در نیمه نخست امسال محقق کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران اظهار کرد: در محدوده این شرکت ۸۵۷ حلقه چاه، بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر خط لوله انتقال نفت و گاز در قطر‌های ۴ تا ۵۲ اینچ و بیش از ۵۹ تأسیسات مهم صنعتی وجود دارد و در مسیر صیانت از این سرمایه‌های ملی عهده‌دار وظیفه‌ای سنگین هستیم.

افزایش ۳۵۰ درصدی توپکرانی

کمالی با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز عملیات توپکرانی در شرکت نفت و گاز گچساران تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲ هزار ۳۲۶ کیلومتر از خطوط لوله اصلی نفت، گاز و گاز مایع و خطوط لوله جریانی در قطر‌های ۴ تا ۴۲ اینچ را توپکرانی کرده‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال پیش حدود ۳۵۰ درصد افزایش عملکرد داشته‌ایم.

وی با ارائه آمار و ارقام به بعضی از اقدام‌های دیگر در شرکت نفت و گاز گچساران اشاره کرد و ادامه داد: عملیات ارزیابی و شناسایی ۲۰ هزار محل مستعد خوردگی خطوط لوله به مساحت ۶ هزار مترمربع در تأسیسات نفت و گاز برای حفظ و نگهداشت تولید با موفقیت انجام شده است. در زمینه مسئولیت اجتماعی، اچ‌اس‌ئی، امور خدماتی، ورزشی، روابط عمومی و دیگر حوزه‌ها به‌ویژه رفع مشکل همکاران شاغل و خانواده‌های آن‌ها اقدام‌های شایسته‌ای انجام داده‌ایم.

در این نشست علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز با اشاره به آغاز جنبش جدید مقاومت اسلامی فلسطین، آن را نشانه نصرت الهی خواند و اظهار کرد: در مقام یک سرباز صنعت اقتصادی ایران، برای توفیق و موفقیت مردم و نیرو‌های مقاومت فلسطین آرزوی سربلندی و پیروزی دارم، هرچند باور داریم وعده پیروزی خداوند نزدیک و حتمی است.

وی ضمن تجلیل از تلاش جهادی کارکنان نفت و گاز شرکت گچساران، اظهار کرد: این شرکت بخش مهمی از برنامه افزایش تولید نفت کشور را محقق کرده است که به شخصه از تلاش همه کارکنان و مدیران این شرکت سپاسگزارم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *