قطر: هیچ مانعی در توسعه روابط بانکی با ایران وجود ندارد/به تعهدات خود پایبندیم

19:01 - 21 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۰۳۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
قطر: هیچ مانعی در توسعه روابط بانکی با ایران وجود ندارد/به تعهدات خود پایبندیم
رئیس‌کل بانک مرکزی قطر، گفت که این کشور به تمامی تعهدات خود با ایران پایبند است و هیچ مانعی در توسعه روابط بانکی دو کشور وجود ندارد. 

خبرگزاری میزان - روسای‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و قطر در حاشیه اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول، موضوعات مربوط به توسعه همکاری‌های بانکی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک پس از انتقال ۶ میلیارد دلار به بانک‌های ایرانی در قطر را که محقق شده است، بررسی و راهکار‌های توسعه روابط با استفاده از این منابع را نیز مورد گفت‌وگو و رایزنی قرار دادند.

رئیس‌کل بانک مرکزی در این دیدار تصریح کرد: با توجه به اینکه منابع ارزی آزاد شده ایران در قطر از طریق سوئیفت و با گشایش‌های LC قابل استفاده است لذا هم اکنون ارتباطات فنی بین بانک‌های قطری و ۶ بانک ایرانی در حال جریان است و بانک‌های عامل با برقراری این ارتباطات فنی، دستور پرداخت‌های لازم را ارسال و عملیاتی می‌کنند.

رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان با اشاره به محور‌های توافق قبلی ایران با قطر درباره نحوه استفاده از این منابع ارزی در ۶ بانک ایرانی در قطر، بر تسریع موضوع به منظور شروع پرداخت در هفته آینده تاکید کرد.

شیخ بندر بن‌ محمد بن سعود آل‌ثانی، رئیس‌کل بانک مرکزی قطر نیز در این دیدار، تاکید کرد: قطر به کلیه تعهدات خود با ایران پایبند است و هیچ مانعی در توسعه روابط بانکی دو کشور وجود ندارد. 

رئیس‌کل بانک مرکزی قطر با اشاره به اقدامات اساسی و خوبی که طی روز‌های گذشته درباره استفاده از منابع ارزی ایران در قطر انجام شده است، گفت: شایعات مطرح شده در این باره طی یکی دو روز گذشته ارزش واقعی ندارد و بیشتر یک شوخی و بازی رسانه‌ای بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *