نرخ امید به زندگی در کشور به ۷۷ سال ارتقاء یافته است

15:10 - 21 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۰۱۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
نرخ امید به زندگی در کشور به ۷۷ سال ارتقاء یافته است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرمایه اصلی کشور ایران را جمعیت جوان دانست و گفت: نرخ امید به زندگی در کشور ما از ۵۷ سال به ۷۷ سال ارتقاء یافته و هرچند کهنسالی تهدید نیست و فرصت بسیار بزرگی برای جامعه است که مردان و زنان کارآزموده راهبری و مدیریت خانواده را انجام دهند، اما بخش عمده‌ای از فعالیت‌های مهم کشور برعهده جوانان ایران‌زمین است.

خبرگزاری میزان _ به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «صولت مرتضوی» در آیین واگذاری زمین به یک‌هزار و ۱۰۰ خانواده از طریق ماده چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان یزد، اظهار کرد: سرمایه هر کشور، جمعیت جوان است و اگر کشوری فاقد جمعیت جوان شد با مشکلات زیادی مواجه خواهد بود.

وی ادامه داد: در صورت کاهش جمعیت جوان، چشم طمع بیگانگان به کشور خواهد بود و با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.  

مرتضوی اضافه کرد: دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در طرحی برای ترویج فرهنگ جوانی جمعیت و افزایش نرخ ازدواج و زاد و ولد، مشوق‌ها و حمایت‌های زیادی را مشخص کردند که در حال اجراست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شخص رئیس‌جمهور به مسکن جوانان اهتمام ویژه‌ای دارند و در این حوزه برنامه‌ریزی و اجرا زمان‌بر است، اما بخش قابل توجهی از زوج‌های جوانی که مشمول شده‌اند، به‌مناسبت ایام ولادت نبی مکرم اسلام (ص) زمین و یا واحد مسکونی آن‌ها تحویل شد؛ در استان یزد برای یک‌هزار و ۱۰۰ زوج جوان اقدام می‌شود و از استاندار جوان و پرتلاش یزد به دلیل اهتمام ویژه در این امور تشکر می‌کنم.

در این مراسم قرعه‌کشی واگذاری زمین به یک‌هزار و ۱۰۰ خانواده ماده چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان یزد انجام و به هشت خانواده نیز به‌صورت نمادین قرارداد زمین آن‌ها توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل داده شد.

در قالب طرح جوانی جمعیت به افراد واجد شرایط در صدور پروانه ساخت از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف داده می‌شود و همچنین برای افرادی که دارای زمین سنددار در محدوه شهر یزد باشند و چهار فرزند هم داشته باشند همه عوارض و هزینه‌های صدور پروانه رایگان محاسبه خواهد شد.

انتهای پیام/


 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *