صحرایی: احیای مراکز تربیت معلم در دستور کار دولت قرار دارد

22:18 - 20 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۹۶۰
صحرایی: احیای مراکز تربیت معلم در دستور کار دولت قرار دارد
وزیر آموزش‌و‌پرورش، گفت که احیای مراکز تربیت معلم در دستور کار دولت قرار دارد.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در سفر به بوانات و در جمع مردم این شهرستان، گفت پروژه‌هایی که در هر سفر مصوب می‌شود قبل از سفر رئیس جمهور و هیئت دولت احصا و اولویت‌بندی می‌شود.

وی از تخصیص بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در سفر دوم ریاست جمهوری به استان فارس خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۲۰ هزار پروژه‌های نیمه تمام در کشور داریم که در اولویت تخصیص اعتبار قرار دارند لذا تا تکمیل این پروژه‌ها کمتر احداث طرحی را آغاز می‌کنیم.

صحرایی از احداث ۲ باب مدرسه در بوانات خبر داد و افزود: سیاست دولت مردمی و انقلابی سیزدهم نگاه ویژه به مناطق کم برخوردار و تلاش برای محرومیت زدایی است.

وزیر آموزش و پرورش، ادامه داد: احیای مراکز تربیت معلم در دستور کار دولت قرار دارد، اما در خصوص دانش‌سرا‌های تربیت معلم باید گفت که قانون جامع خدمات کشوری اجازه استخدام افراد فاقد تحصیلات دانشگاهی را نمی‌دهد.

امام جمعه بوانات نیز در این دیدار، اظهار کرد: امیدوارم با تصمیمات خوبی که در هیئت دولت در این سفر اتحاذ می‌شود شرایط مطلوبی را در شهرستان بوانات شاهد باشیم.

حجت الاسلام‌والمسلمین علی مدد زارع، افزود: کمبود نیروی انسانی، فضای آموزشی و غیر بومی بودن فرهنگیان و تلاش آن‌ها برای انتقال از بوانات از جمله مشکلات موجود شهرستان در حوزه آموزش و پرورش است.

امام جمعه بوانات، بیان کرد: با توجه به وجود اراضی کشاورزی و باغی در این شهرستان، اجرای طرح‌های مختلف از جمله طرح آبخیزداری بسیار ضروری است.


انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *