افتتاح و بهره‌برداری از ۱۹۶ پروژه راهداری در استان فارس 

20:05 - 20 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۹۵۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
افتتاح و بهره‌برداری از ۱۹۶ پروژه راهداری در استان فارس 
همزمان با سفر رئیس‌جمهور و وزیر راه‌وشهرسازی به استان فارس، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۹۶ پروژه در حوزه راهداری آغاز شد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه‌و‌شهرسازی، روز پنجشنبه، ۲۰ مهر و همزمان با سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور و مهرداد بذرپاش، وزیر راه‌و‌شهرسازی، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۹۶ پروژه در حوزه راهداری با اعتباری بالغ بر۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان انجام شد.

گفتنی است از این تعداد، ۱۰۳ پروژه در حوزه ساخت راه روستایی، نگهداری راه‌ها شامل روکش، لکه‌گیری آسفالت و تعریض و بهسازی راه و سایر موارد است.

همچنین، بخشی از این موارد افتتاحی در حوزه راه روستایی شامل ایمنی و حریم راه (روشنایی، خط‌کشی، احداث حفاظ بتنی، نصب علائم و..)، رفع نقاط پرحادثه و نگهداری ابنیه فنی است.
مجموع اعتبار این بخش در استان فارس، هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان است.

علاوه بر این عملیات اجرایی ۹۳ پروژه راهداری نیز در دومین سفر هیئت دولت به فارس آغاز شد که از این تعداد ۱۰ پروژه به بخش نگهداری راه و ۵۰ پروژه به ایمنی و حریم راه اختصاص دارد. همچنین ۴ پروژه در حوزه نگهداری ابنیه فنی، ۸ پروژه در حوزه راه روستایی و ۲۱ پروژه رفع نقاط پرحادثه با اعتباری بالغ بر هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *