بازدید اسلامی از زرقان/موضوع آلایندگی صنایع منطقه بررسی شد

15:59 - 20 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۹۳۵
بازدید اسلامی از زرقان/موضوع آلایندگی صنایع منطقه بررسی شد
معاون رئیس‌جمهور، گفت که مهمترین دغدغه مردم شهرستان زرقان، بحث آلایندگی صنایع موجود در این منطقه است.

خبرگزاری میزان - محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه سفر‌های استانی دولت سیزدهم به استان فارس سفر کرد.

معاون رئیس‌جمهور در این سفر و در حاشیه حضور در جلسه شورای اداری شهرستان زرقان، گفت: در این سفر حامل پیام و سلام گرم آیت‌الله رئیسی به مردم شهرستان زرقان هستم.

وی ادامه داد: در این سفر و با همراهی فرماندار، مسئولان و نمایندگان شهر شیراز از چند پروژه شهرستان زرقان بازدید کردیم.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه در دولت سیزدهم موضوع مهم، مشاهده مسایل از نزدیک است، گفت: دولت به دنبال یک برداشت واقعی از وضعیت موجود است تا بر اساس آن نیاز‌ها شناسایی شود. 

وی گفت: به این ترتیب برای برطرف کردن مشکلات مردم و کمبود‌هایی که در بخش زیرساخت وجود دارد، اولویت‌بندی و تصمیم‌گیری‌های لازم انجام می‌شود تا در مصوبات سفر‌های استانی نیز پیش‌بینی‌های لازم را برای رفع مسایل و مشکلات داشته باشند.

این عضو کابینه دولت سیزدهم، تصریح کرد: در این زمینه در دسته‌بندی‌هایی انجام شده از سوی کارشناسان و نمایندگان حاضر در جلسه، مهم‌ترین بخشی که در زرقان مطرح است، به موضوع آلایندگی صنایع موجود در این منطقه بازمی‌گردد.

وی اضافه کرد: همان‌طور که در جریان هستید، یک چهارم صنایع استان فارس در شهرستان زرقان قرار دارد. به همین سبب قرار شد یک اطلس از صنایع موجود در شهرستان تهیه شود تا صنایع آلاینده در این منطقه شناسایی شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه گفت: با تهیه این اطلس، به دنبال شناسایی سهم هرکدام از این صنایع در ایجاد آلاینده‌های این منطقه هستیم. با توجه به قوانین، هرکدام از صنایع به نسبت سهمی که در ایجاد آلودگی دارند و نیز اقدامات پیشگیرانه مشخص می‌شود.

اسلامی، خاطرنشان کرد: با توجه به قانون هوای پاک و آیین‌نامه عوارض آلایندگی این مساله تنظیم شده و از سوی واحد‌های صنعتی، نظارت دستگاه‌های مربوطه با محوریت فرماندار و استاندار این مسئله انشالله در آینده برطرف شده و این دغدغه از زندگی مردم زدوده می‌شود.

افتتاح خط انتقال آب از سد درودزن به شهر لپویی

فاز نخست انتقال آب از سد درودزن به شهر لپویی به ۲ قسمت تقسیم می‌شود که قسمت اول به طول ۳ هزار و ۵۰۰ متر و قسمت دوم به متراژ ۵ هزار مترمربع انجام شده که همزمان با دور دوم سفر هیات دولت به استان فارس با حضور محمد اسلامی به بهره‌برداری رسید.

آغاز عملیات طراحی و برنامه‌ریزی مجتمع انرژی و فناوری‌های نوین فارس 

عملیات طراحی و برنامه‌ریزی برای ساخت راکتور تحقیقاتی_آموزشی ۱۰ مگاواتی فارس و سایر پروژه‌های هسته‌ای در محل احداث پروژه مجتمع انرژی و فناوری‌های نوین این استان با حضور اسلامی آغاز شد. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *