رشد ۶۰ درصدی کمک‌های خیرین به ستاد دیه استان کرمان

9:19 - 21 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۹۳۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رشد ۶۰ درصدی کمک‌های خیرین به ستاد دیه استان کرمان
رئیس کل دادگستری استان کرمان از رشد ۶۰ درصدی کمک خیرین در جشن‌های گلریزان به ستاد دیه استان کرمان نسبت به سال‌های قبل خبر داد.

خبرگزاری میزان - حجت‌السلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در نشست هیئت امنای ستاد دیه استان کرمان به فراهم شدن زمینه آزادی تعداد ۹ نفرمددجوی جرایم غیرعمد زندان‌های استان اشاره کرد و گفت:خوشبختانه میزان کمک خیرین در جشن‌های گلریزان به ستاد دیه استان کرمان نسبت به سال‌های قبل رشد ۶۰ درصدی داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ۲۷۰ مددجوی واجد الشرایط غیر عمد در زندان‌های سراسر استان کرمان در حال تحمل کیفر حبس هستند و مبلغی بر بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان برای آزادی آنان از زندان نیاز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر تشدید نظارت‌ها و اتخاذ تدابیری مبنی بر جلوگیری از سواستفاده برخی افراد سود جو که در قالب و پوشش موسسات خیریه و بعضا ستاد دیه اقدام به جمع اوری غیرقانونی کمک‌های مردمی می‌کند، گفت: این افراد بایستی شناسایی و از طریق پلیس به مراجع قضایی معرفی و تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

در ادامه مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: یکی از اهداف در دست اقدام این ستاد فراهم کردن زمینه آزادی تعداد ۶۱ مددجوی واجد الشرایط غیر عمد است که از سنوات قبل در زندان تحمل حبس می‌کنند.

سید حجت‌الله موسوی قوام عنوان کرد: ستاد دیه در برگزاری جشن‌های گلریزان در سطح استان و جمع آوری کمک‌های مردمی و خیرین ستاد دیه استان سال موفقی را داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *