گفت‌وگو|

باقری‌ها: ساختار فوتبال ایران مشخص نیست/ هنوز درگیر ابتدایی‌ترین موارد هستیم

0:28 - 22 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۹۰۲
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
باقری‌ها: ساختار فوتبال ایران مشخص نیست/ هنوز درگیر ابتدایی‌ترین موارد هستیم
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر فوتبال ایران حرفه‌ای است، پس بازیکن و مربی در گرفتن قرارداد و حقوق‌شان، حق دارند.

نبی‌الله باقری‌ها در گفت‌وگو با میزان، درباره بی‌نظمی در برگزاری مسابقات فوتبال ایران، اظهار داشت: فوتبال ایران را با این اتفاقات می‌شناسند و از این دست بی‌نظمی‌ها بیشتر از اینها وجود دارد که همه این موارد از سوء مدیریت نشأت می‌گیرد. تمام مشکلاتی هم که در فوتبال ایران وجود دارد به خاطر مدیرانی است که هیچ علم و دانشی درباره اداره فوتبال ندارند. مگر می‌شود یک مدیر با احساسات این همه هوادار بازی کند و پس از ناکامی به راحتی از باشگاه برود؟

وی ادامه داد: هواداران تیم‌ها به خاطر این اتفاقات سکته می‌کنند و از بین می‌روند. چرا این مدیرانی که بدهی‌ها و خرابی‌ها را به جا گذاشته‌اند، باشگاه را به چالش کشیده‌اند، هیچ وقت محاکمه نمی‌شوند؟ چرا هیچ‌گاه اتفاقی برای این مدیران نمی‌افتد؟ اصلاً نمی‌شود یک سال اتفاقات نرمال و ایده‌آل باشد و در مورد باشگاهی یک چیز منفی هم گفته و نوشته نشود.

باقری‌ها تصریح کرد: به خاطر وجود و بروز بی‌نظمی‌ها و سوء مدیریت باشگاه‌های ایرانی، دیگر از تیم‌های عربی که درجه چندم دنیا هستند هم عقب افتاده‌ایم. همه دنیا می‌دانند که نظم می‌تواند همه موارد را درست کند و کار را حرفه‌ای‌تر به جلو ببرد.

*در ایران هیچ‌گاه مسائل به طور حرفه‌ای پیش نمی‌رود

کارشناس فوتبال در مورد عدم حضور یحیی گل‌محمدی و بازیکنان در تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس عنوان کرد: اگر فوتبال حرفه‌ای در ایران دنبال می‌شود، پس بازیکن و مربی در گرفتن قرارداد و حقوق‌شان، حق دارند. بازیکن و مربی مطالبات و خواسته‌هایش برآورده نمی‌شود، مگر چقدر می‌شود تا این حد مدارا کرد؟ اگر گل‌محمدی نتیجه نگیرد، بازخواست و کنار گذاشته خواهد شد. اما در ایران هیچ‌گاه مسائل به طور حرفه‌ای پیش نمی‌رود و همیشه احساسات در کارها دخیل می‌شود.

باقری‌ها در خصوص آسیب‌دیدگی یاسین سلمانی گفت: تیم النصر قبل و بعد از دیدار با پرسپولیس، در لیگ عربستان بازی کرد و این نشان می‌دهد که برای حفظ آمادگی بازیکنان‌شان به بهترین شکل آنها را ریکاوری می‌کنند. فوتبال و ورزش دیگر علم است و در مواردی نظیر تمرین، دارو، ریکاوری و ... باشگاه‌های درجه چند دنیا از علم روز دنیا استفاده می‌کنند. فوتبال و ورزش ایران از کدامیک از علوم ورزشی روز دنیا را بهره می‌برد؟

*برای حفظ بازیکنان در ایران از علم روز دنیا استفاده نمی‌کنند

وی ادامه داد: بازیکن در آسیب‌دیدگی مقصر نیست، چون برای حفظ بازیکنان در ایران از علم روز دنیا استفاده نمی‌کنند. باشگاه در آماده نگه داشتن و ریکاوری بازیکنان نقش زیادی دارد تا سرمایه‌اش به راحتی مصدوم نشود. باشگاه باید تمام شرایط بازسازی بازیکن بعد از هر بازی را برای بازیکنان فراهم سازد. در باشگاه‌های معمولی و درجه چندم دنیا به غیر از چند زمین تمرینی مجهز، حوضچه آب یخ، استخر و ... دارند و بعد از هر نوبت تمرین ماساژورها و پزشکان در کنار بازیکنان هستند.

باقری‌ها در پایان خاطرنشان کرد: ساختار فوتبال ایران مشخص نیست که انتظار کسب نتیجه از آن داشته باشیم. ما هنوز درگیر ابتدایی‌ترین موارد هستیم و به خاطر همین نیز هیچ‌گاه پیشرفتی در فوتبال به دست نخواهیم آورد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *