جشن بزرگ روز جهانی کودک با حضور کودکان کار و هنرمندان در مدرسه «صبح رویش»

21:13 - 19 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۸۵۴
جشن بزرگ روز جهانی کودک با حضور کودکان کار و هنرمندان در مدرسه «صبح رویش»
مراسم جشن روز جهانی کودک با حضور کودکان کار مناطق حاشیه‌ای تهران و برخی از چهره‌های هنری چون کامبیز دیرباز، پژمان بازغی، گیتی خامنه، محمد دلاوری و شیما محمدی، در مدرسه صبح رویش برگزار شد.

خبرگزاری میزان - روز گذشته سه‌شنبه ۱۸ مهر ماه در مدرسه «صبح رویش» که مختص کودکان کار در محله دروازه غار است، جشنی ویژه کودکان کار به همت مدرسه صبح رویش و دیجیتون (بزرگترین پلتفرم اختصاصی کودکان) برگزار شد.

این جشن با حضور ۱۵۰ کودک از مناطق حاشیه‌ای و حومه تهران که غالباً به دلیل شرایط مختلف از تحصیل محروم هستند برپا شد.

جابزی؛ جایی برای بازی کردن

مینی‌بوس جابزی (جایی برای بازی کردن) سال‌هاست که توسط كادر آموزشی مدرسه كودكان كار صبح رویش در چهارراه‌های پرتردد تهران راه اندازی شده است که در طول سال تحصیلی، همراه با معلم‌های مدرسه به چهارراه‌ها و مناطقی كه كودكان كار بیشتری حضور دارد، مستقر شده و به بچه‌هایی كه نمی‌توانند به مدرسه بیایند، درس آموزش می‌دهد.

در این مراسم دختران و پسرانی در سنین متفاوت ۵ تا ۱۵ سال حضور داشتند و ساعاتی را فارغ از کار کردن کنار هم بودن را جشن گرفتند و از کودکی‌شان لذت بردند و شاد بودند آن هم در روزی که متعلق به آن‌هاست.

مدرسه جابزی چهارساله شد

در ابتدای این‌ مراسم و با ورود بچه‌ها به محیط مدرسه، امین جوزاک مسئول مینی‌بوس سیار جابزی، با تبریک روز جهانی کودک و تولد چهارسالگی جابزی به بچه ها خوشامد گفت. در ادامه مراسم نیز کودکان با حضور در حیاط مدرسه مشغول بازی‌های متفاوتی از جمله فوتبال دستی، استخر توپ، نقاشی کشیدن و نوشتن آرزوهای‌شان شدند تا از لحظه‌های حضورشان در مدرسه لذت ببرند. سپس به سالن‌ اجتماعات مدرسه صبح رویش رفتند و از برنامه‌های متنوع این مراسم مانند شعبده‌بازی، مسابقه‌های فردی و گروهی و نمایش عروسکی که توسط خود بچه‌ها اجرا شد، لذت بردند.

از کنار شما بودن بسیار خوشحالم

کامبیز دیرباز بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در مقابل کودکان صحبت های خود را با ابراز خوشحالی میان بچه‌ها آغاز کرد و افزود: خوشحالم که بین شما هستم و از امروز به بعد من کلی رفیق دختر و پسر باحال پیدا کردم که می‌خواهم تامدت ها با شما رفاقت کنم.

تولد جابزی بر همه شما مبارک

پژمان بازغی دیگر هنرمند کشورمان در این مراسم گفت: تولد جابزی بر همه شما بچه‌ها مبارک و بسیار خوشحالم که در جمع شما هستم.

باهم مهربان‌تر باشیم تا دنیا جای قشنگ‌تری باشد

در ادامه این مراسم گیتی خامنه مجری برنامه‌های کودک و نوجوان تلویزیون گفت: من حرف خاصی ندارم، چون سال‌های سال برای پدرومادرهای شما حرف زده‌ام و برنامه اجرا کرده‌ام و آنها را دعوت به دیدن کارتون‌های مختلف هرچند تکراری کرده‌ام. باورتان بشود یا نشود این بچه‌های دیروز هم با من بزرگ شده‌اند.

وی ادامه داد: بچه‌های دیروز و بزرگ‌ترهای امروز، پدر شده‌اند و کلی برنامه دارند و سال‌های سال است که می‌خواهیم یک چیز را به زبان‌های مختلف تکرار کنیم؛ دختر و پسرهای من، بچه‌های امروز، اگر ما با هم مهربان‌تر باشیم دنیا جای قشنگ‌تری خواهد شد.

انسانم آرزوست

شیما محمدی بازیگر سینما نیز که در این مراسم حضور داشت اضافه کرد: به امید روزی که انسان ها بتوانند هیچ آرزویی را برای کودکان باقی نگذارند.  

در این مراسم کودکان با بریدن کیک چهارسالگی جابزی و دریافت هدایایی از طرف دیجیتون و همراه با هنرمندان محبوب کشورمان، ساعاتی پرشور و نشاط را سپری کردند.

در انتهای این مراسم با به پرواز در آوردن «بالن آرزوها» توسط کودکان، معلمان و مربیان به پایان رسید. هر کدام از شعله‌های کوچکی که در دل بالن آرزوها بود، حامل هزاران آرزوی کودکانه بود. کودکانی که هر بار با اوج گرفتن بالن‌ها فریاد شادی سردادند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *