بانوان امدادگر همپای مردان آماده امدادرسانی در حوادث و بحران‌ها

13:59 - 19 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۷۹۵
بانوان امدادگر همپای مردان آماده امدادرسانی در حوادث  و بحران‌ها
رئیس جمعیت هلال احمر در جمع بانوان امدادگر شرکت‌کننده در دوره توان‌افزایی و جست‌وجو و نجات در سیلاب از برنامه‌ریزی برای حضور بیشتر و موثرتر بانوان در حوادث خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیر حسسن کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در جمع بانوان امدادگر و نجاتگر شرکت کننده در دوره توان‌افزایی و زندگی در شرایط سخت و جست و جو و نجات در سیلاب گفت: هدف از برگزاری دوره‌های توان‌افزایی، سپردن سکان خدمات‌رسانی در حوادث به بانوان، همپای امدادگران مرد این جمعیت است.

وی در ادامه بیان کرد: برنامه ریزی ما این است که هم بانوان و هم آقایان برای کاهش آلام بشری و نجات بشریت در حوادث حضور داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مواقع بروز حوادث مثل سیل، زلزله، حوادث جاده‌ای و. بهتر است بانوان به زنان و کودکان آسیب‌دیده خدمت‌رسانی کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: بانوان توانا در این دوره‌های جست و جو و نجات در سیلاب هلال احمر فنون و مهارت‌هایی را یاد می‌گیرند تا در مواقع بروز حوادث از این مهارت برای نجات جان انسان‌ها استفاده کنند.

کولیوند گفت: این دوره‌ها باید هر چه بیشتر گسترش یابد تا بر مهارت بانوان توانای هلال احمر بیش از پیش افزوده شود.

گفتنی است؛ این دوره تخصصی توان افزایی ویژه ۸۸ امدادگر و نیروی عملیاتی این جمعیت از ۱۵ شعبه در حوزه جست‌وجو و نجات در سیلاب همزمان با آغاز فصل بارش‌ها و افزایش احتمال وقوع سیلاب‌ها در کشور برگزار شده است.

دوره توان افزایی و بازآموزی تیم‌های عملیاتی آقایان استان تهران از ۵ مهرماه به مدت ۳ روز در «فشافویه» برگزار و دوره‌های بانوان از روز گذشته ۱۸ مهر ماه آغاز و امروز به پایان می‌رسد.

در این دوره‌ها امدادگران و تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر آموزش‌های عملی از جمله کار با دستگاه GPS، جهت یابی و نقطه یابی، تمرین عملیاتی سناریوی حادثه، جست‌وجو و نجات در محیط‌های آبی، رودخانه و سیلاب، نحوه کار با قایق‌های موتوری و تجهیزات کاربردی نجات در آب و شیوه‌های حمل غریق را تمرین می‌کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *