رئیس کل دادگستری هرمزگان: حمایت از نیروی انتظامی استراتژی و سیاست راهبردی دستگاه قضایی است

11:40 - 19 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۷۴۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری هرمزگان: حمایت از نیروی انتظامی استراتژی و سیاست راهبردی دستگاه قضایی است
رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: حمایت از نیروی انتظامی و ضابطین یکی از سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی در دوران تحول و تعالی است.

خبرگزاری میزان_ همزمان با هفته نیروی انتظامی، جلسه کمیته راهبردی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان هرمزگان با حضور رئیس کل دادگستری هرمزگان، فرمانده انتظامی استان، دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس و جمعی از مسئولان قضایی و انتظامی در بندرعباس برگزار شد.

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان در این نشست ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به فرماندهی و کارکنان فراجا در استان با اشاره به نقش بی بدیل نیروی انتظامی در مقابله با جرایم و تأمین امنیت جامعه، گفت: با اقدامات ویژه دستگاه قضایی و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی، فضای استان برای فعالیت مجرمان ناامن شده که این دستاورد مهم در سایه تعامل خوب و تشریک مساعی تحقق یافته است.

وی اظهار داشت: به اذعان کارشناسان، دوره جدید مدیریت در قوه قضاییه با شعار تحول و تعالی قضایی یکی از بهترین دوره‌های مدیریتی این قوه در ادوار مختلف است و مدیریت حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به همراه تلاش مجموعه دستگاه قضا اعم از مسئولان عالی، مدیران میانی، قضات و کارمندان، شرایط ممتاز و قابل قبولی را در این مجموعه رقم زده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه گفتمان‌های تخصصی و عملکرد شخص ریاست قوه قضاییه در حوزه‌های مختلف نسبت به ادوار مختلف با تحولات چشمگیری همراه بوده است، افزود: یکی از موضوعات مورد توجه در سیاست‌های ابلاغی از سوی رئیس قوه قضاییه در دوران نوین تحول قضایی، توجه به تعامل سازنده و همکاری با ضابطین می‌باشد که در مناسبت‌های مختلف از سوی ایشان مورد تأکید قرار گرفته است.

قهرمانی با اشاره به اجرای دستورالعمل نحوه اعمال نظارت مقامات قضایی بر ضابطین، این موضوع را در جهت شنیدن مطالبات ضابطان و تحقق اهداف مشترک، حائز اهمیت برشمرد و یادآور شد: این دستورالعمل، اقدامی مبنایی و ماندگار است که می‌تواند مجموعه‌های قضایی و انتظامی را در مسیر ایجاد تعامل و همکاری هرچه بیشتر یاری کند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: در گفتار و عملکرد نیز شاهد حمایت ویژه ریاست قوه قضاییه از نیروی انتظامی و ضابطین هستیم و این موضوع به صورت یک استراتژی و سیاست راهبردی اعلام و ابلاغ شده است.

قهرمانی با بیان اینکه از ۵۰ شهید نیروی انتظامی از ابتدای امسال، ۵ شهید والامقام متعلق به استان هرمزگان است، تأکید کرد: خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و تا جایی که توان داریم تلاش می‌کنیم تا شرمنده فداکاری و ایثارگری‌های شهدا و خانواده معظم آن‌ها نشویم.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با اشاره به حساسیت ریاست قوه قضاییه نسبت به رسیدگی به پرونده شهدای نیروی انتظامی گفت: رسیدگی به پرونده شهدا در مدار قانون و با حساسیت ویژه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه از زمان حضور سردار علی اکبر جاویدان به عنوان فرمانده انتظامی استان هرمزگان، تحرک خوبی در این نیرو ایجاد شده است، از اقدامات فرماندهی انتظامی استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: طی یکسال اخیر، مأموریت‌های مهمی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر و سوخت در مناطق مختلف استان انجام شده که با توجه به این موضوع قدردان زحمات فراجا هستیم.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: هم اکنون چالش اصلی استان، موضوع قاچاق سوخت است که مقابله با آن همکاری و هم‌افزایی هر چه بیشتر میان دستگاه‌های متولی و نیروی انتظامی را می‌طلبد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه تأکید کرد: از نیروی انتظامی می‌خواهیم که در خصوص برخورد با جرایم مشهود و مرتبط با امنیت مردم، برنامه ویژه‌ای داشته باشد تا از ارتکاب جرم با گستاخی و در ملأعام جلوگیری شود.

قهرمانی در پایان با بیان اینکه پلیس و دستگاه قضایی، هر دو خدمتگزار مردم هستند، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که وظایف غیر مرتبط با حوزه فعالیت نیروی انتظامی به آن‌ها تحمیل نشود تا از این طریق وظایف تخصصی و مأموریت‌های مهم آن‌ها تحت الشعاع قرار نگیرد.

در ادامه، سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان هرمزگان طی سخنانی، اهداف و برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان در سال جاری را تشریح کرد.

فرمانده انتظامی هرمزگان همچنین اظهار کرد: امنیت موجود در مناطق مختلف استان هرمزگان مرهون حمایت بی وقفه دستگاه قضایی از نیروی انتظامی است که این موضوع روحیه و انگیزه مضاعفی را برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر از سوی حافظان نظم و امنیت استان ایجاد کرده است.

وی در پایان ضمن تقدیر از حمایت‌های رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، موفقیت‌های فراجا در زمینه کاهش جرایم، پیشگیری از وقوع جرم و کشفیات قاچاق و مواد مخدر را نتیجه تعامل و هم افزایی دستگاه قضایی عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد این موفقیت‌ها تداوم یابد.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *